Otomobil

Yerli Otomobilin Şarj İstasyonu İçin Çalışmalar Başladı

Elektrikli yerli otomobilin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan şarj istasyonlarının oluşturulması için çalışmalara başlandı. 

TOGG, yerli otomobilin, şarj olabileceği şarj istasyonları için çalışmalara başladı. TOGG’un kurucu ortaklarından birisi olan Zorlu Holding’in sahibi olduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) kuracağı şarj istasyonlarının altyapısı için Türkiye Petrolleri ile yeni bir iş birliği sağladığını açıkladı. 

ZES’in kuracağı şarj istasyonları, yapılan iş birliği ile birlikte Türkiye Petrolleri’nin akaryakıt istasyonlarına yerleştirilmeye başlandı. Yapılan iş birliği ile birlikte ilk istasyon, Çorum ve Ankara’nın Etimesgut ilçelerinde ve İstanbul Bağdat Caddesi’nde bulunan Türkiye Petrolleri akaryakıt istasyonlarına şarj istasyonu kuruldu. Kurulan bu istasyonların ardından hızlı şarj istasyonlarının sayısı 10’a çıkartıldı. 

Zorlu Enerji’nin Ticaret Direktörü olan İnanç Salman, ZES’in şu anda 38 farklı şehirde şarj istasyonunun bulunduğunu belirterek, bu konumlardaki istasyonların toplamda 160 adet olduğunu ve 296 adet şarj soketi ile hizmet verdiklerini açıkladı. Türkiye Petrolleri ile kurulan ortaklık neticesinde hızlı şarj istasyonlarının sayısının hızla artması bekleniyor. 

Yapılan ortaklığın ardından açıklama yapan Türkiye Petrolleri Satış Direktörü Şakir Memikoğlu açıklamasında, elektrikli araçların üretim ve talebindeki hızlı artışı fark ederek geçtiğimiz yıl akaryakıt istasyonlarına şarj istasyonları kurmaya başladıklarını dile getirdi. Şimdilik 17 şarj istasyonuna sahip olduklarını belirten Memikoğlu, elektrikli aracın lansmanı ile birlikte hızlı şarj istasyonlarına olan yatırımın arttığını dile getirdi. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. sevindirici haber bir de peugeottan gelsede elektrikli araç alımı için hazırlık yapsam 😛 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı