Oyun

20 Yaşına Giren Gameloft’tan Ücretsiz 30 Klasik Oyun

Günümüzde eskiye kıyasla daha çok insan mobil oyunlarla vakit geçirdiği için aralarında Ubisoft ve EA’in de bulunduğu birçok dev oyun stüdyosu, artık akıllı telefon ve tabletler için oyun geliştirmeye odaklanmış durumda. Fakat Gameloft bu stüdyolar daha henüz mobil alanda yokken Nokia’nın Symbian işletim sistemli telefonları için geliştirdiği kaliteli oyunlarla gönlümüzü fethetmişti. 

Fransa menşeli oyun stüdyosu Gameloft, şimdilerde tam 20 yaşına bastı. Bu önemli kilometre taşını kutlamak içinse şirket Gameloft Classics adını verdiği yeni uygulamasını Android cihazlar için ücretsiz olarak Google Play Store mağazalarında yayınladı. İsminden de anlaşılacağı üzere bu uygulamada tam 30 tane klasik mobil oyun bulunuyor. Oyunları oynarken geçmişe gidip nostalji yaşayabilmeniz mümkün.

Bir döneme damgasını vurmuştu

“Eski, nostaljik oyunlar” dendiğinde aklınıza Nokia’nın siyah beyaz ekranlı telefonlarındaki yılan oyunu gelebilir. Gerçekten de bu oyun efsaneydi. Fakat renkli telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte Gameloft bu yeni çağın gereksinimlerine uygun oyunlarıyla gönlümüzü fethetmeyi başarmıştı. Öyle ki bugün 30’lu yaşlarında olan ortalama bir yetişkin hayatının bir döneminde mutlaka Gameloft oyunu oynamıştır diyebiliriz.

Nitekim siz de Gameloft Classics’i indirdiğiniz zaman mutlaka aşina olduğunuz birkaç oyuna denk geleceksiniz. Motocross: Trial Extreme ve Hero of Sparta gibi D-Pad yardımıyla oynanabilen J2ME (Java 2 Micro Edition) oyunları için bir simülatör işlevini gören uygulamanın ücretsiz olması çok sevindirici. 

Dokunmatik oyunlar da var

Buna ek olarak Gameloft aynı uygulama içerisinde ekrana dokunarak oynayabileceğiniz bazı yapımlara da yer vermiş. Mesela bunların arasında bilim kurgu shooter oyunu N.O.V.A ve Hotline Miami’yi andıran Gangstar var. Tabii ki Modern Combat da.

Gameloft Classics isimli bu tek uygulamayı indirerek 30 farklı nostaljik oyunla karantina günlerinde keyifli vakit geçirebilmek mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı