Oyun

200 Milyondan Fazla Satan Minecraft’ın Aylık Oyuncu Sayısı 126 Milyona Ulaştı

Gençlerin çok sevdiği blok bazlı Minecraft oyunu piyasaya çıkalı 11 sene oldu. Bu önemli kilometre taşını kutlamak için oyunun geliştiricisi Mojang ismini Mojang Studios olarak güncelledi. Aynı şekilde markanın logosunda da değişikliğe gidildi.

Stüdyodan yeni yapılan duyuruda ise Minecraft satışlarının toplamda 200 milyon adedi geçtiği belirtildi. Dahası, oyunun aylık aktif kullanıcı sayısının 126 milyon olduğu öğrenildi. Bu kesinlikle etkileyici bir rakam. Oyunu satın alan kişilerin bir kenara atıp Minecraft’ı unutmadığını, bunun yerine aktif olarak oynadığını gösteriyor.

2020 Minecraft için dahi zorlayıcı bir yıl oldu

Mojang Studios’un başındaki isim Helen Chiang, konuya ilişkin blog sayfasında yayınlanan yazıda “Her ne kadar 2020 yılı bizim için inanılmaz derecede zorlayıcı bir yıl olsa da, Minecraft’ın her geçen gün büyüyen geniş bir oyuncu kitlesine ilham kaynağı olmaya devam etmesiyle gurur duyuyoruz. Uluslararası oyuncu kitlemiz olmadan bunların hiçbirini başaramazdık” dedi ve tüm oyunculara teşekkür etti.

Kamu yararına birçok çalışmaya imza atıldı

Microsoft sahipliğindeki Mojang Studios, geçtiğimiz aylarda kamu yararına yaptığı çalışmalardan da aynı blog yazısında bahsetti. 

Öğrendiğimize göre stüdyo geçen ay Minecraft: Education Edition sürümünü eğitmenler için ücretsiz hale getirmiş ve oyuna eğitim maksatlı kullanılabilecek birçok materyal eklemiş. Bunun yanı sıra Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile işbirliğine gidilmiş, COVID-19’un önlenmesiyle ilgili uluslararası çapta düzenlenen PSA kampanyasına da destek olmuş. Bu ve bunun gibi daha birçok şey…

Mojang Studios halihazırda Minecraft’a “ray tracing” özelliğini eklemek için Nvidia ile beraber çalışıyor. Eğer bu gerçekleşirse oyun çok daha keyifli bir hal alacak. Bunun yanı sıra mobil artırılmış gerçeklik oyunu Minecraft Earth için çalışmalar da devam ediyor. Çok platformlu ARPG Minecraft Dungeons ise 26 Mayıs’ta yayınlanmış olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı