Oyun

2K Games WWE 2K21’nin Neden Gelmeyeceğini Açıkladı

2K Games, WWE 2K21’nin çıkmamasının altında yatan sebebi açıklayarak serinin fişinin çekildiği iddialarının önünü kesti. Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre WWE 2K21’nin çıkmamasının sebebi oyunun görsel tasarımında sorumlu geliştiricilere yeni bir baş yapımcı altında çalışması için daha fazla zaman vermekmiş.

World Wrestling Entertainment (WWE) geçtiğimiz günlerde WWE 2K21’nin geliştirilmediğini söyledikten sonra serinin hayranları neden böyle bir kararın verildiğini merak etmeye başlamıştı. Bazı oyuncular farklı bir oyun planladıkları için böyle bir karar alındığını düşünürken bir başka kesim oyuncu ise 2K Games’in WWE 2K serisinin fişini çektiğini düşündü. Bu iddialar kontrolden çıkmadan evvel 2K Games yeni bir oyun olan WWE 2K Battlegrounds’ı duyurdu ve 2K21 mevzusuna da açıklık getirdi.

WWE 2K Battleground, 2K21’in yerini dolduracak

2K Games, WWE 2K Battleground oyununu duyurduktan sonra, WWE 2K ekibinde çalışan ve oyunun görsel tasarımından sorumlu ekibin fazladan bir yıla daha ihtiyacı olduğu için WWE 2K Battlegrounds’ın bu senenin geçici oyunu olduğunu açıkladı. NBA 2K Playground benzeri bir arcade oyunu olacak WWE 2K Battleground bazı oyunculardan olumlu tepkiler alsa da büyük bir kitle WWE 2K21 olmayacağının öfkesiyle oyunu ve 2K Games’i eleştiri yağmuruna tuttu.

2K Games WWE 2K21'nin Neden Gelmeyeceğini Açıkladı
WWE 2K20

WWE 2K20’nın tabiri caizse felaket gibi bir çıkış yapmasının ardından 2K Games, oyunculardan gelen ger bildirimleri duyduklarını ve kendilerine bilgi sağladıkları için memnun olduklarını dile getirmişti. Olumlu inceleme almayan ve MetaCritic puanı 45 olarak çıkış yapan oyun birçok ek paket gelmiş ve serinin önceki oyunlarının aksine sunucuları açık kalmaya devam etmişti. 2K20’nin hatalarından ders çıkaran geliştiriciler, öğrendiklerini daha eğlenceli ve kaliteli bir 2K21 deneyimi ortaya koymak için çok çalışacak gibi duruyor.

Amazon Games’den 2K Games’e transfer

Bir sonraki WWE oyununun görsel açıdan daha başarılı olması için planlar yapan 2K Games’in attığı en büyük adımlardan biri Amazon Games Orange stüdyosunun eski yöneticisi Patrick Gilmore’u işe almak oldu. 2K Games’ın Görsel Tasarım çatısı altında “baş yapımcı” olarak katılan Mart 2020’de katılan deneyimli isim bakalım gelecekteki oyunların başarısını nasıl etkileyecek hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı