Oyun

5.Nesil Pokemon’ları İçeren Pokemon GO Güncellemesi Yayınlandı

İlk çıktığı andan itibaren popüler olan Pokemon GO oyunu, büyük bir merakla beklenen 5. Nesil Pokemon’ların da yer aldığı güncellemesini tamamladı. Türkiye’de fazla tutulmasa da dünyada halen takipçilerinin beğeniyle oynadığı oyun, dünyanın farklı yerlerindeki yeni karakterleriyle, güncellemesini yayınladı.

Çok farklı Pokemon türlerini barındıran Pokemon GO, bir çizgi film karakterinden esinlenerek çıkarılan oyunlardan yalnızca biri idi. Daha sonra yaptığı yenilikler ile dünyayı kasıp kavuran ve adından söz ettiren bir oyun haline geldi. Şu an bile çok sıkı takipçilerinin olduğu oyun, stratejik olduğu kadar eğlenceyi de oyuncularına sunmayı amaçlamakta.

Yapımcıların ifadesiyle ‘Unova Bölgesi’nden yola çıkan Pokemonlar, Pokemon GO’ya ulaştı ve heyecan başladı. Kendilerine destek veren oyuncularına teşekkür eden oyunun geliştirici ve yapımcıları, emektar oyuncular için eğlenceli ve heyecanlı bir serinin daha başladığı ifadelerini kullandılar.

İlgi Çekici Detaylar Var

Yeni 5. Nesil Pokemon’lar, Pokemon Black ve White versiyonlarda hâlihazırda yer almakta. Ancak Unova bölgesinden ilk olarak yola çıkan Pokemon’lar, Snivy, Tepig, Oshawott, Patrat, Lillipup, Purrloin, Pidove ve Blitzle erişime açılan ve oyuna eklenebilecekler arasında. Yapımcıların belirttiğine göre yeni Pokemon türleri de yakında oyuna dâhil olacaklar. Lillipup, Patrat ve Klink isimli Pokemon’ların, baskınlarla mücadelede oldukça yardımcı olduklarını söyleyelim.

Yumurtadan çıkacak Pokemon’lar arasında 2 km yumurtaları Patrat, Lillipup, Purrloin, Pidove adlı Pokemon’lar bulunmakta. 5 km’de ise yumurtadan Snivy, Tepig, Oshawott, Blitzle, Drilbur, Foongus Pokemon’ları olacak. 10 km’de Ferroseed, Klink, Litwick, Golett, Deino’nun yumurtaları oyuncuları karşılayacak.

Evrimleşen Pokemon’ar Geliyor

Pokemon GO güncellemesinin özelliklerinden biri de bazı Pokemon türlerinin faklı kıtalarda ortaya çıkması. Asya’da Pansage, Avrupa’da Pansear, Amerika’da Panpour, Batı Yarımküre’de Heatmor, Doğu Yarımküre’de ise Durant, oyuncuları bekleyen Pokemon’lar olacak. Biraz şanslı iseniz Shiny Patrat veya Shiny Lillipup bile yakalayabilirsiniz.

Tanıtımda adı geçen bir madde ise Pokemon’ların evrimleşmesini sağlaması bakımından önemli görülmekte. Ancak ‘The Unova Stone’ adlı ve siyah beyaz olan bu maddeyi elde etmek için biraz araştırma yapmanız gerekmekte. Maddenin bütün Pokemon türlerini evrimleşmesini sağlamadığı bilgisini de vermeden geçmeyelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı