Oyun

AC: Valhalla Eski Oyunlarındaki Özelliği Geri Getiriyor

Ubisoft, Assasin’s Creed: Valhalla ile seriye yenilikler getirerek ileri götürmeyi hedeflese de, bunu yapmak için bazı eski özellikleri geri getirmeyi düşünüyor. Gelen son bilgilere göre Ubisoft, oyuna eski oyunlardan aşina olduğumuz “Social Stealth” özelliğini geri adapte edecekmiş.

Assasin’s Creed: Valhalla, uzun yıllardır oyun dünyasındaki varlığını bir şekilde korumayı başaran Assasin’s Creed serisinin yeni halkası olmaya hazırlanırken, serinin önceki oyunlarındaki bazı iyi işleyen özellikleri kullanacağa benziyor. Henüz oyunun oynanış videosuna daha bir iki günlük bir süre olsa da, Assasin’s Creed: Valhalla hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor ve oyuncuların kafasındaki nasıl bir oyun göreceğiz sorusunun altı yavaş yavaş dolmaya başlıyor.

Seriye üs kurma mantığıyla bir yenilik getirileceği bilinen yeni oyunda köyümüzü geliştirebileceğiz. İngiliz kalelerine ve topraklarına yağma yaparak oradan elde ettiğimiz kaynaklar ile köyümüzü büyütecek, yeni askerler üreteceğiz. Yenilik getirecek olan oyun önceki oyunlardaki her şeyi de birebir almayacak. Misal, Assasin’s Creed: Odyssey’deki seviye sistemini mekanikleri arasına almayan Valhalla kendi yolunu çizeceğini daha en başta belirtmişti. Origins ile başlayan Hidden Ones ve The Order of Ancients tarikatlarının kuruluşuna bu sefer bir Viking gözü ile şahit olacağımız oyun, Origins’den sadece hikaye anlamında bir şeyler almayacak.

AC: Valhalla Eski Oyunlarındaki Özelliği Geri Getiriyor

Geçmiş senelerde verdiği tutarlı ve doğru bilgilerle tanınan JorRaptor isimli YouTuber, Assasin’s Creed: Valhalla kreatif yönetmeni Ashraf Ismail ile konuştuğunu söyledi. Gerçekleştirdiği konuşma sırasında Ismail, Valhalla’da Assasin’s Creed II, Brotherhood gibi serinin önceki oyunlarında bulunan “Social Stealth” mekaniğinin oyunda yer alacağını doğrulamış. “Social Stealth” mekaniğini bilmeyen veya hatırlamayanlar için kısaca hatırlatmak gerekirse, Assasin olarak toplum arasından gezdiğinizde düşmanlar tarafından fark edilmemek için bir grup insanın arasına karışıyordunuz. Assasin’s Creed: Origins ve Odyssey’de bulunmayan bu özelliğin yeni oyunla birlikte tekrar oyuna ekleneceği düşünüldüğünde, eski oyunlardaki o gizli kimlik veya gizlilik imajı havasının tekrar oyuna yedirilmeye çalışacak gibi duruyor.

Ubisoft, Assasin’s Creed: Valhalla için net bir çıkış tarihi duyurmasa da oyun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için yıl sonunda çıkacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı