Oyun

AC: Valhalla Xbox Series X’de 60 FPS Çalışmayabilir

Bir Ubisoft sözcüsü, Xbox Series X’in oyun performansını merakla bekleyen birçok oyuncu için şok edici bir açıklama yaptı. Ubisoft yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre Assasin’s Creed: Valhalla’nın şu anda Xbox Series X’de en az 30 FPS’de çalışacağının garantisi verildi.

Geçtiğimiz haftalara Ubisoft için merakla beklenen yeni oyunu Assasin’s Creed: Valhalla’nın duyurusu ile birlikte oldukça yoğun geçti diyebiliriz. Yayınlanan sinematik fragman ile birlikte yeni oyunun ana karateri Eivor tanıtılmış, Viking dönemi söylentileri doğru çıkmış, 9. Yüzyılda Anglo-Saxon orduları ile savacağımız açıklanmış ve tüm bu haberler sonrası birçok oyuncu büyük heyecana kapılmıştı. Özellikle son yıllarda başlayan Viking furyası nedeniyle bir çok oyuncu oynanabilir bir Viking deneyimi için meraklanmaya başlamıştı. Ancak bu heyecan geçtiğimiz hafta sözü verilen oynanış videosunun istenilen içerikleri sunmamasıyla biraz burkulmuştu ve görünüşe bakılırsa bugün gelen haber bu heyecanı daha da zedeleyebilir.

Bir Ubisoft sözcüsüyle yapılan son röportaj esnasında, Assasin’s Creed: Valhalla’nın Xbox Series X’deki performans testleri hakkında bilgiler verildi. Yeni nesle karşı heyecanlı olan oyuncuları şoka uğratan bir açıklama yapan Ubisoft sözcüsü, Ubisoft’un Assasin’s Creed: Valhalla’nın en az 30 FPS’de çalışacağının garantisini verdiğini söyledi. Peki bu haber neden birçok oyuncu için şok edici bir özellik taşıyor? Oyun dünyasını takip edenlerin bileceği üzere PS4 ve Xbox One neslinden bu yana konsol oyuncuları yeni nesilde bu nesilde olduğu gibi 30 FPS değil 60 FPS’in hedeflenmesi gerektiğini dile getirip duruyordu. Xbox Series X tanıtım kampanyası sırasında da Microsoft’un Xbox Series X için standart FPS’in 60 olacağını ve konsolun 60 FPS altındaki değerleri kaldıracağını söylemesinin ardından Ubisoft cephesinden gelen bu açıklama birçok soru işaretine neden oldu.

FPS değerleri dışında oyunun yeni nesil sürümü hakkında da bilgi veren Ubisoft sözcüsü, oyunun daha hızlı yükleme süreleri, geliştirilmiş grafikleri ve 4K çözünürlük desteği sunacağını söyledi. Şu anda Ubisoft’un Assasin’s Creed: Valhalla’nın yeni nesilde daha yüksek FPS değerlerinde çalışıp çalışmayacağına dair bir açıklaması veya Microsoft’un açıklamasına rağmen oyunun neden Xbox Series X’de en az 30 FPS garanti etmesine dair resmi bir duyuru yok. Fakat oyuncular arasında gelişen bir teoriye göre bunun sebebi oyunun çapraz nesil özelliği taşımasından olduğu söylenmiş. Yani oyunun hem Xbox One hem de Xbox Series X için geliştirildiği göz önünde tutularak 30 FPS’in garanti edildiği fikri öne sürülmüş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı