Oyun

AC: Valhalla Yönetmeni Tepkilere Cevap Verdi

Assasin’s Creed: Valhalla’nın kreatif direktörü Ashraf Ismail, dün yayınlanan oynanış fragmanı sonrası oyunculardan gelen tepkilere cevap verdi. Oyuncuların oynanış videosundan çok daha fazla şey beklediğini itiraf eden Ubisoft’un başarılı ismi oyunculara sabırlı olmaları gerektiğini söyledi.

Ubisoft’un yıllardır oyun sektöründe varlığını sürdürmeye başaran Assasin’s Creed serisinin yeni oyunu Assasin’s Creed: Valhalla ile birlikte Nors Mitolojisinin derinliklerine inerek Birleşik Krallık ile Viking savaşlarını konu alacağını duyurmasından sonra oyuncuların oyuna karşı olan heyecanı arttı. Sinematik fragman ile resmi olarak duyurulan oyun hakkında gelen ilk bilgiler sonrası hayranlar oyun hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için bekleyişe geçmişti. Ubisoft ise geçtiğimiz hafta yeni bir oynanış fragmanının geleceğini müjdesini verdi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Xbox etkinliği sırasında da bahsi geçen oynanış görüntüsü paylaşıldı evet fakat Ubisoft’un beklediği gibi bir tepki almadı. Ubisoft ve Xbox cephesi oyun içi sinematik montajlardan oluşan kısa bir video ile oyuncuların karşısına çıkınca tepkiler de geldi.

AC: Valhalla Yönetmeni Tepkilere Cevap Verdi

Uzun zamandır Xbox’ın patronu tarafından reklamı yapılan Xbox etkinliğinin tamamı bazı oyuncular için bir hayal kırıklığı olsa da Assasin’s Creed hayranlarının odağında tamamen Valhalla vardı. Fakat bu hayranlar da istediğini bulamadı diyebiliriz. Yıl sonunda çıkacağı açıklanan oyunun büyük ölçüde tamamlandığını düşünen ve uzun bir oynanış videosu bekleyen oyuncular dün bir buçuk dakikalık oyun içi sinematiklerle harmanlanmış bir video ile karşılaşınca tepkilerini hem canlı yayın esnasında, hem de YouTube, Reddit ve sosyal medyadan dile getirdi. Bu tepkilere cevap olarak ise Assasin’s Creed: Valhalla’nın kreatif direktörü Ashraf Ismail kendi Twitter hesabından, “Hepinize merhabalar. Bugün haklı olarak çok daha şey görmeyi beklediniz, evet. Önümüzde uzun bir pazarlama kampanyası bulunuyor, yani daha uzun oynanış videosu görecek ve oyun hakkında daha çok bilgi sahibi olacaksınız. Heyecanınız ve tutkunuz için teşekkür ederim. Sabırlı ve nazik olun. Buna değecek,” açıklamasını yaptı.

Assasin’s Creed: Valhalla’nın oynanış fragmanının donuk geçtiğini söylesek yanılmış olmalıyız. Serinin önceki oyunlarında ilk oynanış fragmanına daha çok önem veren Ubisoft’un neden böyle bir karar aldığı bilinmese de bazı hayranların Xbox etkinliğinin en kötü kısmının Assasin’s Creed’e ait olduğunu söylemesi sonrası geliştiriciler kendilerine bazı şeyleri not etmiş olabilir. Ancak bu ufak hayal kırılığı sinematik fragmanı ile büyük heyecan yaratan Assasin’s Creed: Valhalla için duyulan heyecanı zedelemiş değil. Bu noktadan sonra oyuncuların yapması gereken tek şey Ubisoft’un dediği gibi heyecanlarını koruyup sabırla beklemek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı