Oyun

AC: Valhalla’nın Haritası Odyssey’den Büyük Mü Olacak?

Assasin’s Creed: Valhalla duyurulduğunda beri oyunun en çok merak edilen yönlerinden biri şüphesiz açık dünyası oldu. Valhalla’nın yapımcı koltuğunda oturan Julien Laferriere yaptığı açıklamada, Valhalla’nın haritasını Odyssey ile kıyaslayarak oyunculara yeni oyunun haritası hakkında yeni detaylar verdi.

Assasin’s Creed: Valhalla duyurulduğunda beri Ubisoft cephesinden gelen açıklamalar oyuncuları yeni oyun hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Oldukça iyi hazırlanmış bir sinematik fragman ile oyuncuların heyecanlandıran Assasin’s Creed: Valhalla’nın en çok merak edilen yönlerinden biri şüphesiz açık dünyasının ne kadar büyük olacağıydı. Her ne kadar çoğu oyuncu oyunların açık dünyasının genişliğe ve büyüklüğe göre değil, içerik bakımından ne kadar zengin olduğu açısından değerlendirilmesi gerektiğini düşünse de, bir kesim oyuncu hala daha geliştiricilerin sınırları ne denli zorlayabileceğini görmek istiyor. Bu yüzden daha önce açıklanan Assasin’s Creed: Valhalla’nın haritası Assasin’s Creed: Odyssey’den küçük olacak, oyun olarak da yine serinin bir önceki oyununda kısa olacağı bilgisi açık dünyanın büyüklüğüne önem veren oyuncuları üzmüştü.

AC: Valhalla’nın Haritası Odyssey’den Büyük Mü Olacak?

Ancak, Assasin’s Creed: Valhalla’nın geliştirici koltuğunda oturan Julien Laferriere, yaptığı son açıklama ile oyunculara umut veren bir açıklama yaptı. Tecrübeli isim yaptığı açıklamada Assasin’s Creed Valhalla’nın haritasının Assasin’s Creed: Odyssey’den biraz daha büyük olacağını söyledi. Oyunun önde gelen ismi Valhalla’nın haritası hakkında yaptığı açıklamanın tamamında “Çap olarak bakıldığında Valhalla’nın Assasin’s Creed Odyssey’den birazcık daha geniş olduğunu söyleyebilirim. Şu noktada elimde net rakamlar yok fakat sadece İngiltere topraklarında yer alan büyük bir diyar oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda Norveç’in kayda değer bir kısmını da oluşturduk. Ayrıca şu anda hakkında konuşamayacağım oyunun büyüklüğüne katkıda bulunan bazı gizli dünyalar da oluşturduk. Assasin’s Creed Valhalla küçük bir oyun değil, oyunculara uzun saatler süren bir oynanış sunan iddialı bir yapım.” sözlerine yer verdi.

Haritanın büyük olacağına sevinen oyuncuların açıklamada dikkatini çeken bir başka nokta ise gizli dünyalardı. Serinin sıkı hayranları Assasin Creed: Syndicate ve Assasin’s Creed Unity’de oyuncuların sadece bir bölüm için gittiği Birinci ve İkinci Dünya Savaşı bölümlerini örnek göstererek, Valhalla’nın ana karakterinin hikayenin bir noktasında mitolojik canavarlarla savaşmak için bu gizli dünyalara tek seferliğine yolculuk yapacağını öne sürdü. İlerleyen aylarda Assasin’s Creed: Valhalla’ya ait verilecek yeni bilgilerde bu gizli dünyalara ait yeni bilgiler Ubisoft tarafından verilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. oyunun diğeroyunlardan küçük olacağını ileri süren ubisoft yetkilisi tweet i zaten kaldırıldı. ya söyleyen kişinin bunu söyleme yetkisi yoktu ya da ya da gerçekten odyssey e göre küçük kaldığı için kaldırttılar. gerçi bende öyle olsam yapardım herkes gameplay beklerken gelen teaser dan sonra daha çok dikkat çekmek istememiştirler olumsuz anlamda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı