Oyun

Activision, Oyunlarını GeForce Now’dan Kaldırdı

Ekran kartı üreticisi olan Nvidia, herkesi şaşırtan bir sürpriz yapmış ve geçtiğimiz haftalarda GeForce Now adında bir dijital oyun platformu yayınlamıştı. Bildiğiniz gibi bu platform, aylık 5 Euro karşılığında abonelerin Steam’deki oyunlarını bulut servisi sayesinde oynamasına olanak tanıyordu. Yani Steam’de satın aldığınız oyunu şayet bilgisayarınız kaldırmıyorsa GeForce Now üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Piyasaya oldukça hızlı giriş yapan GeForce Now, arkasına aldığı Nvidia markası ile adeta kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Oyuncular tarafından tam not almayı da başaran GeForce Now’un kısa sürede rekor kıracağı bekleniyordu ki herkesi şaşırtan üzücü bir gelişme yaşandı. Üst düzey Nvidia yetkilisi GeForce Now forumunda yaptığı bir açıklama ile Activision oyunlarının kütüphaneden kaldırıldığını söyledi.

Activision oyunları GeForce Now’dan neden kaldırıldı?

Olayla ilgili kısa bir açıklama yapan Nvidia yetkilisi, ilerleyen günlerde kütüphaneyi genişleteceklerini ve ileride Activision ile çalışmaya devam etmek istediklerini belirtti. Lakin şu an için Activision’un isteği üzerine tüm Activision yapımı oyunların kütüphaneden kaldırıldığını ve oyuncuların oynayamayacağını söyledi. Henüz Activision’ın neden böyle bir şey istediğini söylemeyen Nvidia yetkilisi, ileride olayın daha da netlik kazanacağını belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı