Oyun

Aileler Fortnite’dan Para İadesi İstiyor!

Dünyada 250 Milyondan fazla oyuncuya sahip olan Fortnite, en popüler hayatta kalma oyunlarından bir tanesidir. Dün akşam gerçekleştirilen 10.sezon finali tüm dünyayı kasıp kavurdu. Epic Games yapımcıları 10. Sezon için öyle bir senaryo yazmışlar ki, oyunun en sonunda yaşanılanlar, oyunu oynayanların aileleri tarafından bile tepkilere yol açtı.

Fortnite, yayınlandığı günden itibaren insanların en büyük ilgi odağı olmayı başardı. Dünyada milyonlarca aktif oyuncuya sahip olan Fortnite’ın, 10. Sezon finalinin başlaması ile birlikte, dün gece tüm nefesler tutuldu. Dün geceki etkinlik sayesinde Twitch ve Twitter yayıncıları canlı yayınlarında rekorlara imza attı.

Fortnite 10.Sezonu Nasıl Bitti?

Fortnite 10.Sezonunun finali kimi insanları öfkelendirirken, kimi insanları da ağlatmayı başardı. 10.Sezonun finalinde tüm haritayı bir karadelik yuttu ve sunucular da karadeliğin haritayı yutması ile kapandı. Şu an için hiçbir oyuncu Fortnite sunucularına erişim sağlayamıyor. 10.Sezon finalinin nasıl biteceğine karar veren Fortnite senaristlerine sosyal medya üstünden çok fazla yüklenildi. Game Of Thrones’un  senaristine bile bu kadar yüklenilmemişti sanırım.

Ayrıca birçok aile, Fortnite 10. Sezonunun aşırı dramatikliği yüzünden çocuklarının öfkeli, sinirli ve agresif davranışlar sergilediğini dile getirdi. Geçen günlerde de Kanada’dan Fortnite yapımcılarına’’ Bağımlılık Yaratmak’’ suçu yüzünden dava açılmıştı. O yazımıza da ‘’Buraya Tıklayarak’’ ulaşabilirsiniz.

Aileler Epic Games’e Bilenmiş Durumda Ve Para İadesi İstiyorlar!

Oyunu oynayan oyuncuların arasından bir kişinin annesi Mirror’a konuştu. Anne;’’ Oğlumun kalbi paramparça oldu. Oyunu oynamaya 2.sezondan itibaren başlamıştı ve 3.000 Sterlin para yatırmıştı’’. Dedi. Oyuna yatırılan paranın geri iadesini isteyen anne sözlerine şu şekilde devam etti; ‘’Epic Games ne yapacak? İnsanlar oyunun güzel bir son ile bittiğini söylüyorlar. Evet oyun güzel bitti ama ortada artık oyun falan kalmadı ve biz kaybettik. Bu yüzden yatırdığımız paraları geri istiyoruz’’.

Bir başka anne ise; ‘’10 yaşındaki oğlum, Fortnite’ın yeni sezonu için para biriktirmeye çalışıyordu ve bunu da başarmıştı. Yeni sezon için de gerçekten çok fazla heyecanlıydı. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Onun çığlık çığlığa olan sesleriyle irkildik. Odada kendisini ağlamaklı bir şekilde gördük ve oyun içi eşya satın almak için biriktirdiği tüm parasını kaybettiğini öğrendik. Bu durum, oğlumuzun dünyasının sonu anlamına geliyor.’’ Dedi.

Ailelerin çokça tepkisini toplayan Fortnite 10.Sezonu, birçok kişinin de canlı yayınlardan binlerce doları kazanmasına vesile oldu. Canlı yayın rekorlarını alt üst eden Fortnite, çoğu oyuncu için hüsran olurken, canlı yayın yapan kişilerin ise fırsat dünyası haline gelmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı