Oyun

Akvaryum Kurmanın Eğlenceli Hali: Megaquarium

Akvaryum kurulumu ve bakımı çoğu hobi severin en çok tercih ettiği uğraşların başında gelmektedir. Küçük büyük fark etmeden yapılan akvaryumlar neredeyse herkesin en az bir kere denediği ve daha sonra da bağımlısı haline geldiği bir süreç haline dönüşüyor. Megaquarium oyunu ise sadece bir akvaryum kurmaktan çok, kocaman bir akvaryum parkını yönetmeniz olanaklı hale geliyor. Farklı boy ve şekillerde akvaryumlar kurarak, istediğiniz balık çeşitlerini bir arada tutarak hayallerinizin akvaryumunu kurabiliyorsunuz.

Akvaryum Parkı Yönetmek

Megaquarium oyunculara herhangi bir para kısıtlaması olmadan oynayabilecekleri sandbox yanında devamlı görevler – geliştirmeler alarak ilerleyecekleri görevleri sunarak iki farklı seçenek sağlıyor. Senaryo modu seçildiğinde sürekli yenilenen görevler ile oyun daha eğlenceli bir hale geliyor. Görevleri yerine getirdikçe alanı büyütüyor ve yeni balıklar, aynı zamanda da yeni akvaryum modelleri ile tanışıyorsunuz.

Elbette bunların hepsi birer tycoon oyunu şeklinde tasarlanmış. Eşyaları satın almanızı, çalışanların ücretlerini ödemeniz ve balıklara bakım masrafları için içeriye giriş yapanlardan ücret alıyorsunuz. Aynı zamanda ziyaretçilerin beğenilerine göre ekoloji ve bilim puanları da alarak oyun da yeni canlı türlerini de açmanız olanaklı hale geliyor.

Bir akvaryum kurmanın ve bakımın ne kadar zor olduğunu, her akvaryum sahibi bilmektedir; ısıtıcılar, filtreler, balık uyumları, yemleme gibi pek çok konuya dikkat etmek gerekir. Megaquarium’da da büyük bir tema parkı yönettiğiniz için tüm akvaryumlarda bu özelliklere ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Her balık türünün farklı ihtiyaçları oluyor. Örneğin kaliteli su değerlerinden balıkların saklanabilecekleri alanlara kadar her şeyi düşünmeniz gerekiyor. Yanlış türlerin yani uyumsuz olanların aynı akvaryuma koyulması halinde ise büyük kavgalar görülebiliyor.

Akvaryumların bakımları ve balıkların beslenmesi için çalışan sayısının dengede olması gerekiyor çünkü tüm bakımları çalışanlarınız sağlıyor. Aynı zamanda büyüdükçe hediyelik eşya alanı, kahve otomatları gibi farklı makineler üzerinden de ek gelirler elde edebiliyorsunuz. Boyutunun küçük olmasına rağmen Megaquarium tüm bu özellikleri ile başından kalkmayacağınız bir oyun haline geliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı