Oyun

Alan Wake Control’ün Ek Paketiyle Geri Dönüyor

Çıktığı dönemde hem diğer oyunlardan farklı gelen hikayesi ve anlatımı hem de atmosferiyle oldukça beğeni toplayan Alan Wake geri dönüyor. Remedy Entertainment’in önde gelen isimlerinden Sam Lake, Control’ün bir sonraki genişleme paketi olan AWE’nin Alan Wake’i geri getireceğini duyurdu.

Remedy Entertainmet iki oyun Control ve Alan Wake en nihayetinde tek çatı altında buluşuyor. Control çıktıktan sonra oyunun Alan Wake ile çok sayıda bağlantısı olması oyuncuları şaşırtmıştı ve teoriler baş göstermeden önce geliştiriciler hem Control’ün hem de Alan Wake’in aynı evrende geçtiğini duyurmuştu. Control’ün bir sonraki ek paketi AWE ise bu bağlantıyı daha da ileriye götürecek ve Alan Wake’deki olayları detaylandırarak oyunun sonunda Alan Wake’e neler olduğunu tam olarak anlatarak sevilen karakterin kaderini açıklayacak.

Alan Wake Control’ün Ek Paketiyle Geri Dönüyor

Bu bilgilerin kaynağı ise Remedy Entertainment çatısı altında görev yapan, oyuncular tarafından sevilen bir isim olan Sam Lake. Game Informer’a AWE genişleme paketi hakkında konuşan Lake, yeni genişleme paketinin Alan Wake’de meydana gelen doğaüstü olaylara nasıl daha fazla ışık tutacağını, “Yeni genişleme paketinde Büro’nun Alan Wake’in başına gelen olaylar konusunda araştırmasını ve o araştırmada şu anda hangi aşamada olduğunu göreceksiniz diyebilirim,” sözleriyle ifade etti. Lake açıklamasının devamında Control’ün ikinci genişleme paketi olacak olan AWE’nin ne zaman çıkacağı konuşunda tam bir açıklama yapmadı.

Control’ün ilk genişleme paketi olan The Foundation hem hayranlar hem de oyun basının tarafından oldukça iyi notlar almıştı. Bu olumlu dönütler sonrası Control: AWE’den umutlar oldukça büyük.Ek paketin hikayesi hakkında detaylı bilgiye sahip olmasak da yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi Control’ün ana karakteri Jesse Bright Falls’u, yani Alan Wake’in bulunduğu yeri incelemeye gidiyor gibi gözüküyor. Bu görsel üzerine hayranlar yeni genişleme paketinin Ev Eski’den yeni bir mekana geçeceği söylemeye başladı fakat ortada henüz resmi bir bilgi yok. Yani genişleme paketi Bright Falls yerine Eski Ev’de veya çok başka bir yerde geçebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı