Oyun

Alışılmış Maceranın Dışında Bir Oyun: Beat The Game

Klasik macera oyunlarından sıkılmışsanız gerek oynanışı gerekse grafikleri ile farklı bir deneyim yaşamak için Beat The Game tercih edebilirsiniz. Üstelik oyunun yerli olması da oyunu  oynamanız için bir başka etmen olarak öne çıkıyor.

Beat The Game Konusu

Özel çizimleri ile dikkat çeken Beat The Game konusu itibariyle de macera severlerin farklı bir deneyim yaşamalarına olanak veriyor. Cemre Özkurt isimli 3D çizim sanatçısının elinden çıkmış olan oyunda Mıstık isimli karakteri kontrol ediyoruz. Karakterimiz, motosikleti ile yolda giderken bir kaza yapıyor ve kazanın etkisiyle olsa gerek, kendisini bir anda gerçek üstü bir evrende buluyor. Bu evrenin ne olduğunu anlamaya çalışırken geçirdiği zaman esnasında özellikle etrafın görsel şölen sunmasına mutlaka tanık olmalısınız.

Boynundaki kayıt cihazı sayesinde karakterimiz yeni yerleri keşfetmek için özel bir mücadele veriyor. Oyunun bu bakımdan amacı oldukça basit; haritada yer alan nesne ve varlıklardan ses örneklerinin toplanması, bu ses örnekleri ile karışım yaparak sonrasında başka dünyalardan gelen sesler ile konser vereceksiniz. Oyunun amacı basit olmasına rağmen konusu ile diğer oyunlardan önemli bir farklılık gösteriyor.

Bu bakımdan karakterimiz 24 adet ritim bulmaya koyuluyor. Bu ritimlerin hepsinin elektronik müziğe ait olduğunu belirtmek gerekli. Oyundaki diğer bir özellik ise gece gündüz döngüsünün olması ve bu sayede daha özel bir atmosferin sağlanması. Gece gündüz döngüsü ise iki şekilde oyunda değişiyor. İlki karakterin yerden aldığı ve bilmediği bir madde yüzünden uyuyup kalması, diğeri ise haritadaki buzdolabı figürü ile gerçekleşiyor.

Bu döngünün önemli özelliği her ritmin gece ya da gündüz bulunuyor olması, yani bazı ritimler geceleri, bazıları ise gündüzleri ortaya çıkıyor. Macera yolculuğunuzda elbette ritimleri bulmak kolay olmuyor, bunlar için farklı bulmacalar çözmeniz gerekiyor ve ritimleri yanlış eşleştirdiğinizde de oyundaki yaratıklar sizin peşinize takılıyorlar. Tüm her şeyi doğru yaparsanız sonunda harika bir konsere imza atıyorsunuz.

Beat The Game konusu ve dinamikleri açısından alışılmış oyunlardan sıkıldığınızda mutlaka şans vermeniz gereken bir oyun olarak öne çıkıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı