Oyun

Amazon İlk Oyunu Crucible’ı Tamamen Ücretsiz Olarak Sundu

Amazon tarafından tasarlanan oyunun bu  ay sonu itibariyle oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunulmasına karar verildi. Geliştirilen oyunun bugün bilgisayar platformları ile çıktığı belirlendi. 2012 yılından bu yana aralıksız olarak faaliyette olan Amazon Games Studios aynı zamanda yüksek bütçeli ilk oyun olarak ifade ediliyor.

Arkasında Amazon gibi büyük bir şirketin bulunmasından dolayı pek çok oyun sever tarafından büyük bir heyecan ile karşılandığı öğrenildi.

Steam Üzerinde Ücretsiz Olarak Yayınlandı

Oyun bu süreçte ücretsiz bir iş modeli üzerinde duruyor. Yeni oyuncu kitlesine ulaşmak, popüler hale gelmek ve ilk etapta belirli bir seviyeye gelmek için oyunun ücretsiz olarak sunulmasının iyi bir adım olduğu ifade ediliyor. Oyun içerisinde karakterlerin her birinin kendisine has özellikleri bulunuyor. Bu süreçte karakterlerin özellikleri de seviyenin yükselmesi ile birlikte yükselebiliyor.

Oyunun oyun severlerin dünyasında nasıl bir etki bırakacağı merak konusu haline geldi. Bununla birlikte Amazon tarafından oyun sektöründe atılan bu ilk adımın oldukça iddialı olduğu ve bundan sonraki dönemlerde de iddiasını sürdüreceği düşünülüyor. Dünya genelinde en büyük oyun yayın platformu olan Twitch’in sahibi olan Amazon’un oyun sektörüne yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Son dönemlerde şirketin yeni projeler üzerinde de çalıştığı ve pek çok sektör devine karşı lider konumda olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı