Oyun

Amazon New World Oyunu Koronavirüs Nedeniyle Ertelendi

Amazon Game Studios’un merakla beklenen oyun yapımlarından New World oyunu korona virüs nedeniyle ertelendi. 

E-ticaret sitesi Amazon’un oyun stüdyosu olan Amazon Game Studios’un duyurduğu New World isimli oyun büyük heyecan yaratmıştı. Amazon’un 25 Mayıs 2020 tarihinde çıkacağını belirttiği oyunun çıkış tarihi bugüne kadar değişmemişti. Oyununun çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte Amazon tarafından kötü haber geldi. Amazon Gama Studios tarafından yapılan açıklamada, New World oyununun çıkış tarihinin ertelendiği aktarıldı. Amazon oyunun ertelenme nedenini ise korona virüs olarak gösterdi. 

Normal şartlarda Amazon’un 25 Mayıs 2020 tarihinde Steam üzerinden satışa sunacağı oyun, COVID – 19 nedeniyle ertelendi. Amazon Game Studios’un blog sitesi üzerinden yapılan paylaşıma göre normalde 25 Mayıs 2020 tarihinde çıkması planlanan oyun 25 Ağustos 2020 tarihinde çıkacak. Ayrıca oyunun normalde nisan ayında açılması beklenen kapalı beta süreci de temmuz ayına ertelendi. Amazon ayrıca oyunun alfa sürümünü kullanan oyunculara da teşekkür etti. Oyunun alfa sürümünün açık kalacağını ve bu sürede oyuncu deneyimlerinin test edileceğini belirten Amazon, oyunun çıkış tarihi olan 25 Ağustos’a kadar yeni duyurular yapacağını da belirtti. 

Amazon Games Studio Crucible İsimli Oyun Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

Amazon Game Studios’un üzerinde çalıştığı tek oyun New World oyunu değil. Amazon ayrıca Crucible isimli bir nişancı oyunu üzerinde de çalışıyor. Oyunun çıkış tarihi mayıs ayı olarak açıklansa da korona virüs salgını nedeniyle ertelenip ertelenmeyeceği şimdilik açıklanmadı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı