Oyun

Amnesia: Rebirth Duyuruldu

Geliştirici koltuğunda yine Frictional Games’ın oturduğu Amnesia serisinin yeni oyunu Amnesia: Rebirth duyuruldu. Oyunun duyuru fragmanıyla birlikte bu yıl içinde piyasaya çıkacağı açıklandı.

Daha önce oyuncuların karşısına Penumbra: Black Plague Gold Edition ve Penumbra Overture ile çıktıktan sonra çok sevilen korku/gerilim oyunları Amnesia: The Dark Descent ve SOMA ile oyuncuların sevgisini kazanan Frictional Games, aylar sonra gizemli projelerini açıkladı: Amnesia: Rebirth. Orijinal oyunun dünyasında geçen yeni oyunda yeni bir hikaye işlenecek. Mekan olarak da değişikliğe giden yeni oyun bu sefer bizleri lanetli bir kale yerine Tasi Trianon olarak Cezayir topraklarına götürecek.

Yine birinci şahıs kamerasını kullanacak olan oyunun aşağıdan izleyeceğiniz fragmanında pek bir şey gösterilmiyor. Çölde bir şeyden kaçan karakterimizi hem psikolojik hem de fiziksel olarak mücadele etmesi gereken bir çekişme bekliyor. Peşimizdeki şeylerden kurtulmanın tek yanı kaçmak ya da saklanmak olacak. 2020’nin sonbahar aylarında Steam üzerinden çıkış yapacak oyunun resmi tanıtım yazısı, sistem gereksinimleri ve fragmanı şöyle:

Nefes bile almayın. Yaratık sadece birkaç santim uzağınızda. Tek bir amacı var, o da korkularınızdan beslenmek. Böylece karanlıkta sinmiş, içinizdeki sesi susturmaya, korkularınızı bastırmaya çalışıyorsunuz.

“Seni tanıyorum. Neler yapabileceğini biliyorum.”

Amnesia: Rebirth’te Tasi Trianon rolünde Cezayir çölünün ortasında uyanıyorsunuz. Günler geçmiş. Neredeydiniz? Neler yaptınız? Diğerleri nerede? Yolculuğunuzda geriye doğru giderek geçmişinizin parçalarını toplamaya çalışın. Bundan sağ kurtulmanın tek yolu sizi içten içe yiyen korkunun üstesinden gelmek.

Amnesia: Rebirth Duyuruldu

“Ne öfkelenebilir ne de korkuya kapılabilirsin.”

Zaman aleyhinize işliyor. Kendinizi Tasi’nin yerine koyup kişisel korku ve acılarla dolu yolculuğunda ona rehberlik edin. Bu ıssız yerde yolunuzu bulmaya çalışırken umut, korku ve içinizi yakan pişmanlıklarla da mücadele edeceksiniz. Başarısız olursanız her şeyinizi kaybedeceğinizi bilerek bu yolculukta adım adım ilerlemek zorundasınız.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 veya 8 veya 10
  • İşlemci: Intel Core i3 veya AMD FX 2.4Ghz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: OpenGL 4.0, Nvidia GTX 460 veya AMD Radeon HD 5750 veya Intel HD 630
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı