Oyun

Antik Roma’nın Derinliklerinde: Aggressors Ancient Rome

Bir imparatorluk kurmak ne kadar zor olabilir diyorsanız Aggressors Ancient Rome ile bu yanıta, tarihin en büyük imparatorluğu olan Roma ile yanıt bulabilirsiniz. Sadece Roma tarihi üzerine odaklanmış olması, detaylı tasvirleri ve gelişmiş ara yüzü sayesinde harika bir tarih oyunu oynamanızı mümkün kılıyor.

Romalılar Silah Başına

Slitherine ekibi tarafından yayınlanan Aggressors Ancient Rome konusu ile 4X strateji olarak oyun severler ile buluşuyor. 4X strateji, sıra tabanlı strateji oyunlarını ifade etmek için kullanılan genel bir ifadedir bilindiği üzere. Grafik kalitesinden daha çok oyun içi detaylara önem verilir ve gerçekçi savaş ekranı yerine ekranda beliren istatistikler ile hareketlerinizi yaparsınız.

Aggressors Ancient Rome, Akdeniz bölgesi üzerinde hakim olmaya çalışan imparatorluğu yönetiyorsunuz. Her ne kadar oyun adı Roma’yı işaret ediyor olsa da başka toplulukları da seçebiliyorsunuz. Oyuna başladıktan sonra yapmanız gereken devletinizi büyütmek, askeri, ekonomi, sosyal anlamda başarılı olabilmektedir. Özellikle bu konuda oyun harika dinamiklere sahip. Oyun içinde toplam 20 fraksiyon bulunuyor ve her fraksiyon kendisine özgü özelliklere sahip. Özellikle diplomasi kanalı son derece başarılı bir şekilde geliştirilmiş bulunuyor.

Diplomasi etkin olsa da bazı durumlarda savaş kaçınılmaz bir hale geliyor ve böylesi durumlarda askerlerinizin hazır olması gerekiyor. Birimler ise kendi içlerinde sayılarına ve özelliklerine göre ayrılıyor. Elbette yüksek özelliklere sahip birimleri bir araya getirmek için daha fazla harcama yapmanız gerekiyor. Bu harcamaların yanında yiyeceklerini tedarik etme süreleri de girdikleri savaşların sonucu belirleyen önemli bir etmen oluyor.

Tüm bu sistem için en gerekli olan nokta ise şüphesiz ekonomik yapılanma. Ekonomik denge konusunda oyun gerçekçi bir deneyim sunuyor ve yaptığınız yatırımların ya da ekonomik hamlelerin karşılığını almanızı sağlıyor. Bunun yanında oyun strateji severleri sadece belirli haritalara mahkum etmiyor, aynı zamanda da istedikleri haritayı tasarlamalarına olanak vererek oyun seyirlerini arttırarak tarih ve strateji dolu bir oyun oynamalarını mümkün hale getiriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı