Oyun

Apex Legends’a Yeni Harita Eklenebilir

Battle royale türünün önde gelen oyunlarından olan ve sevilerek oynanmaya devam eden Apex Legends için heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Geliştirici Respawn Entertainment ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir iş ilanı Apex Legends’a eklenmesi için yeni bir harita üzerinde çalışılabileceğini işaret etti.

Apex Legends’i, bilmeyenler için kısaca özetlersek, kendisi şu anda dünyanın en büyük çevrimiçi oyunlarından olup, günümüz battle royale türünün en çok oynanan oyunları arasında da yer alıyor. Titanfall oyunlarının geliştiricisi Respawn Entertainment çatısı altından çıkan Apex Legends, çıktığı günden beri geliştiricisi tarafından güncellenerek diri tutuluyor. Respawn Entertainment piyasadaki diğer rakipleri gibi oyunu sürekli yeni sezonla tazeliyor, yeni karakterler, içerikler, silahlar, oyun modları ve çok daha fazlası ile birlikte oyunun çeşitliliğini arttırmaya devam ediyor. Ve şimdi de görünüşe bakılırsa heyecan verici bir yenilik yolda olabilir, Apex Legends yakında yeni bir haritaya kavuşabilir.

Apex Legends’a Yeni Harita Eklenebilir

Geliştirici Respawn Entertainment ve yayıncısı Electronic Arts geçtiğimiz günlerde bölüm tasarımcısı işe alacaklarına dair bir iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda aranan özellikler arasında “canlı test ortamında tekrarlanan büyük ölçekli çevrimiçi haritalar yaratabilecek kişi” özelliği yer alması doğrudan Respawn Entertainement’ın Apex Legends için yeni harita üzerinde çalıştığı doğruladı desek yanlış olmaz. Apex Legends’in 5. Sezonu beraberinde Kings Canyon haritasına büyük değişiklikler getirmişti fakat iş ilanı yeni sezonla birlikte çok daha farklı bir şeylerin geldiğinin habercisi gibi duruyor.

Respawn Entertainment’ın işleri büyütüp geçtiğimiz günlerde Kanada’nın Vancouver şehrine tamamen Apex Legends’a yönelik bir stüdyo açması da bu ilanı destekler nitelikte. Hatta iş ilanında Vancouver ofisinin adı geçmesi ihtimali resmen doğruluyor. Battle royale türünde zirveye oynayan oyunun başarısı sayesinde açılan bu yeni stüdyo ile birlikte çalışanların bir kısmı artık yeni haritalar gibi içeriklere daha fazla emek ve zaman harcayabilecekler. Yukarıda yazılanlara ek olarak Respawn çatısı altındaki yetkililer, paylaştıkları iş ilanına oynanış tecrübesini geliştirmek için yeni yollar üretip, ileriye dönük düşünebilecek nitelikleri de eklemiş. Yani oyuna gelecek tek yenilik sadece harita ile sınırlı kalmayabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı