Oyun

Arenada Bitmeyen Mücadele: Forced

Geçtiğimiz yıllarda oyunseverin karşısına çıkan Forced oyunu, bir tür aksiyon ve bulmaca tarzındadır. Bulmaca tarzında olmasıyla birçok oyunseveri ekran başına toplamayı başarmıştır. Aynı zamanda şaşırtıcı sonu sayesinde de oyunculara farklı bir deneyim yaşatıyor.

Bulmacalar Çözülürken Sonuca Ulaşmak

Oyundaki asıl amaç birçok arenada çıkışı bulmaya çalışmaktır. Bu da ancak arenalardaki bulmacaları çözerek mümkündür. Aynı zamanda birbirinden farklı düşmanlarla savaşmakta olan oyunsever bulmacaları çözemediği takdirde içeride kalıp ölümle mücadele etmektedir.  Derin karakterlerin yer almadığı tek karmaşıklığın bulmacalar olduğu bu oyunda, aynı zamanda oyunseverin bir akıl hocası da bulunmaktadır. Oyunseverin bir nevi gladyatör olarak anıldığı bu oyunda Balthus adı verilen bir akıl hocası bulunmaktadır.  Oyunda aynı zamanda diğer oyunlardan farklı olarak bir mark yani işaretleme sistemine dayanmaktadır. Her ne kadar düşmanla savaşılırsa düşmanların üzeri görünmeyen ve kalıcı olmayan bir çizgi ile işaretlenmektedir. Bu sayede düşman ne kadar fazla  işaretlenirse özel yeteneklerinizi düşmanın görme olasılığı azalmaktadır.

Ancak oyunda birçok düşman tarafından etrafınız sarıldığında diğer oyunlarda gibi üstün bir güce sahip olup hepsini devirme imkanınız olmuyor. Düşmanlar çoğalıp etrafınız sarıldığı takdirde karakteriniz ölmek zorunda kalıyor.  Yalnızca bu arenalarda düşmanla savaşmak için gerekli dört farklı silaha sahip olabiliyorsunuz. Bu silahlardan biri ikiz hançerlerdir. Bu silah sayesinde hızlı ve sonucu ölümle sonuçlanan saldırılar yapabilmektesiniz. İkinci silah olan savaş çekici ikiz hançerlere göre yavaş olsa da daha büyük hasar bırakabilmektedir. Klasik gladyatör oyunlarında da bulunan üçüncü seçenek ise ok ve yaydır. Bu da düşmanla aranızda mesafe olmasını sağlayan bir görev sağlamaktadır. Son ve tıpkı üçüncüsü gibi gladyatör oyunlarında oldukça fazla bulunan kalkan aracına sahipsinizdir. Bununla ise hem savunmanızı oldukça güçlü yapabilmekte hem de savunma kadar güçlü saldırılar yapabilmektesiniz. Her arena öncesinde giyinme odası denilen bir yerde silahlarınızı ve savunma araçlarınızı istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Grafiksel anlamda da oyunseverin göz zevkini doyurabilen bu oyun keyifli saatler yaşatabiliyor. Hem fiziksel güç uygularken aynı zamanda beyinsel bir faaliyet de gösterebiliyorsunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı