Oyun

Artık Oyunları İndirmeden Önce Oynanış Videolarını İzleyebileceksiniz!

Uygulama mağazası Play Store üzerinden Google, yeni bir özelliği üzerinde yapılan test edildiği ortaya çıktı.Bahsedilen bu özelliğe göre YouTuber’ların bir oyun ile ilgili çektiği oynama videoları, bu oyunun Play Store sayfasının altında çıkacak.Bu sayede oyunu oynayan kullanıcılar oyunun tanıtım videosunda gösterilen efektlere kanmamış olacak.

Sizler de hayatınızda en az bir kez de olsa, ilgi çekici reklama sahip bir oyun ile karşılaşmış olabilirsiniz fakat oyunu indirdiğiniz zaman hayal kırıklığına uğrayıp aslından reklamdaki gibi olmadığını fark etmiş olabilirsiniz.

Google geliştiricileri tarafından üzerinde çalışmaların yapıldığı yeni özellik, bu hayal kırıklığını ortadan kaldıracak çünkü mobil oyun oynayıcıları, Play Store’da bir oyunu incelerken aynı sayfanın alt kısmında oyunun YouTuber’ların yüklediği oynanış videolarını da inceleyebilecekler.

Yakın bir zamanda Google Play Store’a eklenmesi beklenen bu özellik, şimdilik çok az bir kullanıcı tarafından kullanılabiliyor.Bu özellik çerçevesinde kullanıcılar, bir oyunun mağaza sayfasına girmesinden sonra oyun hakkında ayrıntılara ulaşabiliyor.

Oyun sayfasının alt kısmına eklenecek olan bu yeni özellik, YouTube’a o oyun hakkında yüklenmiş oynanış videolarına yer verecek.Bu sayede oyuncular, telefonlarına oyunu yüklemeden önce oyunla ilgili bilgi sahibi olabilecekler.

Oyun severler oyunu indirmeden önce oyunun sunmuş olduğu özellikleri görebilecekler.

Google, Facebook uygulamasının daha önceden yapmış olduğu özelliği yapmaya çalışıyor diyebiliriz.Facebook, özellikle de son zamanlarda sahip olduğu Mesenger, WhatsApp ve Instagram gibi uygulamaları birbiri ile daha bağlantılı bir hale getirdi.

Google’ın yapmaya çalıştığı da bu tarz bir özellik olduğunu belirtebiliriz.

Google Play Store’un yeni özelliği tüm kullanıcılar ile ne zaman paylaşılacağı şimdilik bilinmiyor fakat Google geliştiricilerinin bu özelliği şimdilik sınırlı da olsa bazı kullanıcılara sunması da gözden kaçmıyor.

Google, çok kısa süre içerisinde bu özelliği tüm Android cihazlara ekleyecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı