Oyun

Assasin’s Creed Ragnarok’a Dair Yeni Sızıntılar Geldi

Assasin’s Creed: Ragnarok hakkında çıkan yeni söylentiler oyuna dair çıkan önceki sızıntıların yanlış olduğunu iddia ederek yeni bilgileri beraberinde getirdi. Yeni gelen bilgiler hayranların Ragnarok adını verdiği oyunun ana karakteri, silahları, duyurulma tarihi ve daha fazlası hakkında bilgiler paylaştı.

Yeni Assasin’s Creed hakkında sızıntılar ve söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Her sene olduğu gibi, serinin bir sonraki oyunu önce gündeme büyük sızıntılarla gelir ve ardından Ubisoft E3’de resmi bir duyuru yaparak bu sızıntılara son verirdi. E3’ün bu sene iptal edildiğini saymazsak sızıntı anlamında bu senenin de önceki senelerden pek bir farkı yok. Serinin yeni oyunu hakkında her yeni bir söylenti ortaya atılırken, Ubisoft’un yıllardır varlığını sürdüren markasının bir sonraki oyunu olacağı iddia edilen Assasin’s Creed: Ragnarok hakkında çıkan en yeni söylentiler daha önce gündeme gelen söylemlerin doğru olmadığını iddia ederek oyuna dair birtakım yeni bilgileri oyuncularla paylaştı.

Assasin’s Creed Ragnarok’a Dair Yeni Sızıntılar Geldi

Söylentilerin detayına geçmeden önce bu seferki bilgilerin 4chan ve Reddit forumlarından değil, Fransız bir yayıncı ve YouTuber olan xJ0nathan’dan geldiğini ve her halükarda bunların resmi bilgi olmadığını, o yüzden hemen inanılmaması gerektiğini hatırlatalım. Ülkesinde yayıncılar arasında oldukça popüler olan xJ0nathan, öncelikle yeni oyunun Viking döneminde geçeceğini doğruladı ama oyunun adının Assasin’s Creed: Kingdom veya Ragnarok olmayacağını söyledi. Kingdom adının Ubisoft çalışanları tarafından şirket içi kullanılabilecek bir kod adı olduğu ve Ragnarok’un ortaya atılan ilk iddialardan sonra hayranlar tarafından öne sürüldüğü düşünüldüğü verilen bu bilgilerin pek şaşırtıcı değil.

Yeni Assasin’s Creed savaş tasarımını değiştirecek

Açıklamasına oyunun ana karakteri hakkında bilgi vererek devam eden xJ0nathan, ana karakterin adının Jora olmayacağını söyleyerek yeni oyunda da karakterin cinsiyetini oyuncunun seçebileceğini fakat tıpkı Odyssey’de olduğu gibi lore bakımında kabul gören karakterin kadın karakter olacağını dile getirdi. Ana karakter sonrası silahlar hakkında bilgi veren yayıncı, Hidden Blade ve Origin’de kullanılan kalkanın yeni oyunla beraber geri geleceğini söyledi. Odyssey’de Hidden Blade olmaması ve Origins’de seriye yeni getirilen kalkan ikilisinin yeni oyunda yer alacak olması savaş tasarımının Odyssey’den çok Origins’e benzeyeceğini işaret etse de çok daha farklı bir tasarımla karşılaşabiliriz.

Assasin’s Creed Ragnarok’a Dair Yeni Sızıntılar Geldi

Yeni Assasin’s Creed RYO elementlerinin Odyssey’den daha fazla yer alacağını bilgisini veren YouTuber, oyunun haritasının sadece İskandinavya topraklarından ibaret olmayacağı da dile getirdi. Vikinglerin sürekli yağmalara çıkması aslında bu söylentiyi doğruluyor diyebiliriz. Açıklamasının sonlarına doğru xJ0nathan yeni oyunda mitolojik tanrılar ve canavarlar gibi birçok doğaüstü element olacağını ve söylentilerin aksine coop modunun bulunmayacağını söyledi. xJ0nathan, oyunun yakın bir zamanda içinde duyurulacağını, tam bir tarih veremese de Nisan sonu veya Mayıs başında resmi duyurunun yapılacağını dile getirerek sözlerine son verdi.

Assasin’s Creed’in yeni oyunu henüz resmi olarak doğrulanmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı