Oyun

Assasin’s Creed: Valhalla’dan Yeni Detaylar Geldi

Duyurulduğu günden beri hakkında yeni bilgiler duymaya başladığımız Assasin’s Creed: Valhalla hakkında bugün yeni bilgiler yayınlandı. Oyunun kreatif direktörü Ashraf Ismail paylaştığı bir görüntü ile İngiltere topraklarındaki Viking yerleşkesinde yapabileceğimiz aktivitelerden bahsetti.

Assasin’s Creed: Valhalla’da daha önce yer alacağı söylenen yerleşkeler hakkında bugün daha fazla bilgi geldi. Oyuncular yerleşkelerde bulunan binaların çoğunu kendi inşa edebilecek ve yerleşkeler genişledikçe yapılacak aktivite sayısı da doğru orantılı şekilde artacak. Yerleşkelerde yapılabilecek aktivitelerin büyük bir çoğunluğu çoktan açıklandı fakat geliştiricilerin ortaya attığı bazı ipuçları çok daha fazla sürpriz olabileceğini işaret ediyor.

Assasin’s Creed: Valhalla’dan Yeni Detaylar Geldi

Assasin’s Creed: Valhalla’nın hikayesi bir Viking topluluğu lideri Eivor’un daha iyi topraklar ve güvenlik için İngiltere topraklarına yapacağı yolculuğu konu alacak. Bu yolculuklar esnasında oyuncular Norveç’in acımasız soğukları ve İngiltere’nin yemyeşil ovalarına tanıklık ederek doğadaki değişimlere bizzat şahit olacak. Yerleşkeler hakkında şu ana kadar açıklanan bilgilere baktığımızda yeni acemiler alma ve bina inşa etme gibi verilen kararlar ve etkinliklerin yerleşkelere büyük etkisi olacağını söyleyebiliriz. Assasin’s Creed: Valhalla’nın kreatif direktörü olan ve sık sık oyuncularla iletişim halinde kalan Ashraf Ismail bugün İngiltere topraklarında yer alacak bir Viking yerleşkesinin görüntüsünü atarak yapılabilecek etkinlikler hakkında çok daha fazla bilgi verdi.

Yukarıdaki paylaştığımız ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere Viking yerleşkesi bir gölün kenarına kurulmuş ve çoktan inşa işleri tamamlanmış gibi gözüküyor. Oyunun kreatif direktörü paylaştığı ekran görüntüsüyle beraber bu yerleşkede balıkçılık yapılabileceğini, savaş şefi ile kafa kafaya verip planlamalar kurulabileceğini ve yerleşke sakinleriyle yapılabilecek etkinlerle onlarla olan ilişkilerinizi arttırabileceğimizi söyledi. Ayrıca oyuncular, ekran görüntüsünün sol alt kısmında kalan kedinin de yerleşkede bizimle beraber gezebileceği söyleniyor. Elimizde her ne kadar yerleşke sisteminin nasıl bir şey olacağına dair bilgiler olsa da sistemin nasıl işleyeceğine dair henüz bir bilgi yok. Assasin’s Creed serisine birçok yenilik ile bazı eski özellikleri geri getireceği söylenen Valhalla, birçok oyuncu tarafından merakla beklenir durumda. Assasin’s Creed: Valhalla, 2020’nin son çeyreğinde PC, PS4, Xbox One ve daha sonraları PS5 ve Xbox Series X için çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı