Oyun

Assassin’s Creed: Valhalla Modern Zamanda da Geçecek

Dün akşam duyurusu gerçekleştirilen Assassin’s Creed: Valhalla hakkında resmi bilgiler verilmeye devam ediliyor. Ubisoft, yapılan son açıklama ile Assassin’s Creed: Valhalla’nın modern zamanda da bir hikayesi olacağını ve bu hikayenin beklenmedik içeriklere sahip olacağını söyledi.

Assassin’s Creed: Valhalla, dün yayınlanan sinematik fragmanı ile birlikte söylentilere son vererek oyuncuları Viking dönemine götüreceğini resmen duyurmuştu. Yapılan duyuru sonrası oyuncular yeni detaylar için Ubisoft’tan bir açıklama beklemeye koyulmuştu. Oyuncuların çağrılarına kulak veren Assassin’s Creed: Valhalla’nın kreatif direktörü yaptığı bir röportajda önemli sorulara cevap verdi.

Valhalla modern zaman hikayesini devam ettirecek

Assassin’s Creed: Valhalla’nın kreatif direktör koltuğunda oturan Ashraf Ismail, oyunda modern zamanda geçen bir hikayenin olacağını doğruladı. Hem Assasin’s Creed: Origins hem de Assasin’s Creed: Odyssey’in modern zamanda geçen hikayesinin ana karakteri olan Layla Hassan’ın yeni oyunda olup olmayacağı merak ediliyordu. Röportaj sırasında kendisine bu soru yöneltilince soruyu cevapsız bırakmayan Ismail, Layla Hassan’nın hikayesinin Valhalla’nın modern zamanında devam edeceğini söyleyerek karakterin geri döneceğini onaylamış oldu.

Assassin's Creed: Valhalla Modern Zamanda da Geçecek

Geliştirici ekip olarak oyuncuları şaşkına çevirecek bazı içerikler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Ubisoft çatısında altında çalışan Ismail, “Günümüzde geçen yolculuğa ve Layla’nın serüvenine devam ediyoruz. Bu tarz şeyleri seven oyuncularımız için şaşırtıcı ve beklenmedik bazı içeriklerimiz var. Ancak bunları daha sonraya saklıyoruz. Ancak oyuncular şimdiden bazı şaşırtıcı içeriklere hazır olsun,” açıklamasında bulundu. Tecrübeli ismin yaptığı açıklama sonrası fikir yürütmeye başlayan oyuncular, oyunun zayıf kabul edilen günümüzde geçen kısımları için bazı geliştirmeler yapıldığını öne sürdü. Bir başka kesim oyuncu ise bu beklenmedik gelişmenin ana karakterimiz Viking savaşçısı Eivor ve Layla arasında olacağını düşündüğünü belirtti. Bakalım bu beklenmedik içerik bu tahminlerden biri mi yoksa bambaşka bir şey olacak hep beraber göreceğiz.

Assasin’s Creed: Valhalla ne zaman çıkacak?

Ubisoft her ne kadar serinin merakla beklenen yeni oyunu Assasin’s Creed: Valhalla’yı duyurmuş olsa da net bir çıkış tarihi vermiş değil. Assassin’s Creed: Valhalla’nın PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X için 2020’nin son aylarında piyasaya sürülecek. Kuzey Amerika’daki tatil dönemine denk gelmesi beklenen oyunun Kasım veya Aralık ayında yeni nesil konsollarla çıkış yapması planlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı