Oyun

Assassin’s Creed: Valhalla Sonunda Duyuruldu

Ubisoft’un yeni Assasin’s Creed: Valhalla yayınlanan resmi sinematik videosu ile en nihayetinde duyuruldu. Vikings döneminde geçecek olan oyunun atmosferi ve Hidden Blade’ın dönüşü oyuncuları heyecanlandırmış durumda.

Takip eden oyuncuların bileceği üzere, yeni Assasin’s Crred oyunu hakkında uzun bir zamandır ortada çokça söylenti dolaşıyordu. Adının Ragnarok veya Valhalla olacğaı söylenen ve Vikings döneminde geçeceği iddia edilen oyun en sonunda Ubisfot tarafından resmi olarak tanıtıldı. Yapılan söylentilerin birçoğunun doğru çıktığını gösteren Assasin’s Creed: Valhalla’nın resmi sinematik fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Valhalla oyuncuları İskandinav topraklarına götürecek

Aşağıdan videodan da görebileceğiniz üzere Ubisoft bizleri Odyssey’in Yunan topraklarından sonra Kuzey topraklarına götürecek. Viking kültürü hakkında birçok detayı gösteren fragman, Ubisoft’un oyun üstünde uzun zamandır titizlikle çalıştığını gösterir nitelikte. Kuzey topraklarını ve o dönem Vikingler ile sık sık muharebelere giren İngiliz Krallarını ve topraklarını gösteren yapım aynı zamanda Odyssey’den alışık olduğumuz büyük çaplı bir epik savaşı da göstererek oyuncuları heyecanlandırmış durumda.

Yelkenli gemileri ve ana karakterimizi sık sık gördüğümüz fragmanda, henüz ismini bilmediğimiz karakterimizin Eivor’ın savaş sırasında Odin’e olan inancını görüyoruz. Savaş sırasında oldukça zor bir durumda kalan karakterimizin düşmanını Hidden Blade ile öldürmesiyle karakterimizin Assasin olduğunu öğreniyoruz. Son yıllarda Hidden Blade’in oyunlarda olmayışı sebebiyle Assasin’s Creed ruhunun terk edildiği konusunda şikayetçi olan oyuncular, yeni oyunda tekrardan serinin özüne sadık kalındığını görünce mutlu olduklarını belirtti.

Assasin’s Creed Valhalla ne zaman çıkacak?

Yaklaşık on beş farklı Ubisoft stüdyosunun üzerinde çalıştığı Assasin’s Creed: Valhalla, 2020’nin son aylarında PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve Google Stadia için çıkış yapacak. PS5 ve Xbox Series X’e daha sonradan mı geleceği yoksa konsollarla eş zamanlı olarak mı çıkacağı henüz bilinmeyen Assasin’s Creed Valhalla, uPlay üzerinde 269 TL’lik fiyat etiketiyle de ön siparişe açıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı