Oyun

Assassin’s Creed: Valhalla Steam’de Yer Almayacak

Dün Ubisoft tarafından en nihayetinde resmi duyurusu gerçekleştirilen Assassin’s Creed: Valhalla, PS ve Xbox Series X dahil birçok platforma gelirken Steam’i eş geçecek. PC üzerinden uPlay ve Epic Games Store’da satışa sunulan oyun hakkında alınana bu karar çopu oyuncuyu öfkelendirdi.

Uzun zamandır hakkında birçok söylenti yazılıp çizilen Ubisoft’un yeni Assasin’s Creed oyunu, dün en nihayetinde yayınlanan sinematik fragman ile duyurulmuştu ve oyun hakkında detaylar gelmeye başlamıştı. 9. Yüzyılın Norveç ve İngilitere topraklarında geçecek olan yapımda karakterimiz yine bizim seçimimize bağlı olarak kadın veya erkek olabilecek. Önümüzdeki hafta da oynanış videosu gelecek oyunun ön siparişe açılması beraberinde PC oyuncularını üzen bir detay da getirdi.

Assassin’s Creed: Valhalla Steam’de satılmıyor

Daha önce de tahmin edildiği üzere, Assassin’s Creed: Valhalla PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak ve yeni nesil konsollar PS5 ile Xbox Series X çıktığında oyun bu platformlarda da boy gösterecek. Assasin’s Creed IV: Black Flag’de olduğu gibi çapraz-nesil olabileceğini daha önce söylediğimiz oyunun bü özelliği çıkması birçok oyuncuu mutlu etmiş durumda. Ubisoft’un aylık abonelik sistemi uPlay+’a gelecek olan oyun, PC platformuna şu an için Ubisoft Store ve Epic Games Store’da ön siparişe açılmış durumda. İşte çoğu PC oyuncusunun canını sıkan mevzu tam olarak da burada başlıyor: Ubisoft, oyunun çıkışında Steam’de yer almayacağını duyurdu.

Assassin's Creed: Valhalla Steam'de Yer Almayacak

Epic Games Store’da belli bir süreye mahsus özel olarak kalacak oyunun ne zaman Steam’e geleceği henüz açıklanmadı. Ubisoft’un aldığı bu karar kütüphanesindeki oyunları tek bir yerde, yani Steam’de, toplamak isteyen oyuncular, forumlarda Ubisoft’a olan kızgınlıklarını belirtti. Daha önce aynı formülü izleyen Metro Exodus ve Borderlands 3 yapımlar en nihayetinde Steam’e gelmişti. PC platformunu bir kenara koyarsak, Ubisoft Assassin’s Creed: Valhalla’nın Xbox cephesinde Smart Delivery özelliği olacağını da duyurdu. Yani oyunu Xbox One için alırsanız, ücretsiz olarak Xbox Series X sürümüne sahip olacaksınız.

Assassin’s Creed: Valhalla ne zaman çıkacak?

Assassin’s Creed: Valhalla’nın Steam’e ne zaman henüz belirsiz fakat şu anki duruma bakıldığında oyunun kısa süre içinde sevilen oyun platformuna geleceği pek mümkün gözükmüyor. PC’deki satışları ne denli etkiler orası bilinmez. Assassin’s Creed: Valhalla PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X için 2020’nin son aylarında çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı