Oyun

Assassin’s Creed Valhalla’ya Ait Sızıntılar Geldi

Ubisoft tarafından geliştirilen ve Assasin’s Creed’in yein olacağı söylenen Assassin’s Creed Valhalla’nın başarım listesi sızdırılmış olabilir. 4chan kaynaklı sızıntı oyuna dair oldukça ilginç bilgileri gün yüzüne çıkardı.

Ubisoft’un en çok satan oyun serilerinden biri olan Assasin’s Creed bildiğiniz üzere yıllardır oyun dünyasındaki ağırlığını ve varlığını sürdürmeye devam ediyor. Neredeyse yaklaşık her sene yeni bir oyunla karşımıza çıkan serinin bu sene çıkması planlanan oyunu hakkında forumlarda tonlarca söylenti dolaşıyor. Assasin’s Creed 2020 olarak Reddit ve 4chan gibi forumlardaki söylentilere bakılırsa oyun hakkındaki en çok kendini tekrar eden söylenti yeni Assasin’s Creed oyunun Viking döneminde geçeceği. Bizi son iki oyunuyla önce Mısır ardından Antik Yunan topraklarına götüren Ubisoft’un böyle bir adım atması oyunculara oldukça kabul edilebilir geliyor.

Yeni oyunun adı Assasin’s Creed: Valhalla olabilir

Yeni Assasin’s Creed oyunun Viking döneminde geçeceği ortaya atıldıktan sonra serinin hayranları oyunun adının Assassin’s Creed: Ragnarok olacağını ileri sürmüştü. Fakat bugün gelen yeni bir söylenti oyunun adına dair yeni bir iddia öne sürdü: Assassin’s Creed Valhalla. 4chan’den çıkan bu söylenti ayrıca oyunun başarım listesini de ortaya çıkardı. Oyunun test için hazırlandığı öne sürülen ve hemen ardından silinen bu versiyonu birçok kritik bilgiyi de gün yüzüne çıkarmış oldu.

Assassin's Creed Valhalla'ya Ait Sızıntılar Geldi

Oyunun başarım listesinde başarımlara ait herhangi bir görsel bulunmuyor. Listede en göze çarpan şey ise eski Assasin’s Creed oyunlarından aşina olduğumuz, Odyssey ve Origins’de görmediğimiz Sequence terimi. Eski Assasin’s Creed oyunlarını oynayanların bileceği üzere oyunun hikayesi Sequence tabiriyle hatıra sekanslarına ayrılır ve hikaye böyle ilerlerdi. Ubisoft’un Assassin’s Creed Valhalla ile hikaye sekansı dizisine dönmesi hiç de şaşırtıcı olmaz doğrusu. Lsitenin bir diğer dikkat çeken detayı ise mors koduyla on yedi yazılması. On yedinin Assasin’s Creed serisindeki önemi serinin hayranlarının bileceği üzere Desmond Miles’a dayanıyor.

Assasin’s Creed Valhalla’da İskandinav Mitolojisi esintileri

Oyuna ait olduğu söylenen bazı başarımlarda İskandinav mitolojisinden Kraken, Nidhoggr gibi bazı yaratıkların peşine düştüğümüzü görüyoruz. Yine başarımlarda ana karakterimiz olacağı söylenen Jora’nın macera boyunca yanında olacağı söylenen mitolojik kartal Vedrfolnir ve hatta İskandinavların babası Odin’e dair bazı atıflar bile mevcut. Yine de tüm bunların hepsinin söylenti olduğunu, resmi olmadığını hatırlatalım .Bakalım ilerleyen günlerde Ubisoft bu konu hakkında bir adım atacak mı hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı