Oyun

Atari VCS, 4K Oyun Özellikli Retro Konsol İle Geliyor

Klasik Atari markası, bu kez retro tarzı bir set üstü kutu oyun konsolu olarak bir kez daha geri dönüş yapıyor. Aslen 2018’de bir kitlesel fonlama kampanyası olarak başlatılan ve 3 milyon dolardan fazla para toplayan Atari VCS konsolu, perakendeciler Walmart ve GameStop’tan ve ayrıca web sitesinden ön sipariş vermek için hazır.

Atari VCS Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Biraz farklı özelliklerde, tasarımlarda ve aksesuarlarda çeşitli modeller sunulmaktadır. Atari VCS 400 modelinde 4GB RAM var ve 249 dolar, 8GB 800 sürümü ise 279 dolar. 800 konsolun 389 dolarlık bir fiyatı “joystick” ve “gamepad” içeriyor. 49 dolarlık klasik tarz joystick ve 59 dolarlık modern gamepad de ayrıca satılacak.

Atari VCS

En geleneksel görünümlü Atari deneyimini istiyorsanız, doğrudan Atari tarafından satılan sürüm, retro Siyah Ceviz tasarımında gelen en iyi seçenektir. GameStop tamamen siyah Onyx tasarımını alırken, Walmart Kevlar Gold adında bir tasarım alıyor, ön panelinde altın detayları var.

Walmart ve GameStop’tan gelen siparişlerin 2020 Mart ayında gönderilmesi beklenirken, geçen yılın IndieGoGo kampanyasının destekçileri sistemlerini bu yılın Aralık ayının başlarında alabilirler.

Atari VCS, Radeon Vega grafikli bir AMD işlemci kullanıyor ve video akışı ile oyunlar için 4K video çıkışını destekliyor. Yerel gösterge panosu kullanıcı arayüzü, şirketin daha önce “Linux çekirdeğinin değiştirilmiş bir sürümüne dayandığını” söylediği bir Atari İşletim Sistemi altında çalışıyor. Sistem ayrıca şirketin VCS’yi “açık ve genişletilebilir bir multimedya PC” haline getireceğini söylediği bir sanal alan modu sunacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı