Oyun

Baldur’s Gate 3 Bu Yıl Erken Erişime Açılacak

Sevilen RYO Baldur’s Gate serisinin üçüncü oyunu olan The Black Hound bu sene Steam’de erken erişim olacak. Dungeons & Dragons evreninde geçen ve ilk iki oyunuyla oyuncuları ekran başına kilitlemeyi başaran seri oyun dünyasına geri dönüyor.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen E3 2019 konferansında duyurulan ve o tarihten beri hakkında çok az bilgiye sahip olduğumuz Baldur’s Gate 3: The Black Hound hakkında bugün sevindirici bir haber geldi. Figürleri ve oyuncaklarıyla adını dünyaya duyurmuş Hasbro, New York’da yatırıcımları için düzenlediği bir oyuncak festivalinde Baldur’s Gate 3’ün bu sene Steam’de erken erişime açılacağına duyurdu.

Baldur’s Gate 3’ün geliştirici koltuğunda oturan Larian Studious aslında erken erişim mantığına pek uzak bir firma sayılmaz. En son çıkardıkları ve rol yapma oyunu seven insanlardan olumlu dönütler alan Divinity Original Sin 2’de erken erişim ile bize merhaba demişti. Original Sin 2’nin erken erişim sürecinde hikayenin sadece bir kısmı olması Baldur’s Gate 3: The Black Hound için de mi aynı yol izlenecek sorularını akıllara getiriyor.

Baldur’s Gate 3 Bu Yıl Erken Erişime Açılacak

Her sene yeni bir Dungeons & Dragons Oyunu Göreceğiz

Festivalde gerçekleştirilen sunumda aralarında The Game Awards 2019’da etkileyici bir fragman ile duyurulan Dark Alliance’ın da bulunduğu, Dungeons & Dragonsevreninde geçen 7 farklı rol yapma oyunu hakkında bilgi verildi. Gelen bilgilere göre, Hasbro’nun alt kuruluşu olan ve The Black Hound’ı Larian Studious’a teslim eden Wizards of the Coast, 2025 yılına kadar her sene D&D bazlı bir rol yapma oyununu piyasaya çıkarmayı hedefliyor.

Henüz çıkış tarihi net şekilde belirtmeyen Baldur’s Gate 3: The Black Hound’ın oynanış videosunun 27 Şubat’da düzenlenecek PAX East etkinliğinde yayınlanacağını da ekleyelim.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı