Oyun

Bandai Namco’nun Yeni Oyunu Scarlet Nexus Duyuruldu

Bandai Namco, Xbox Series X için geliştirilen bilim-kurgu aksiyon oyunun Scarlet Nexus’u duyurdu. Xbox Series X için geliştirilen oyun yeni bir marka olarak pisişik ve uzaylı temasıyla aksiyon ve JRPG türünde karşımıza çıkacak.

Inside Xbox etkinliği sırasında JRPG seven oyuncuları sevindiren yepyeni bir oyun duyuruldu. Son olarak karşımıza Code Vein ile çıkan Bandai Namco, Xbox One ve Xbox Series X için bilim-kurgu temalı aksiyon JRPG oyunu Scarlet Nexus’un geliştirilme aşamasında olduğunu duyurdu. Son zamanlarda Dragon Ball Z: Kakarot gibi animelerin lisanlarını satın alarak sevilen diziler hakkında yeni oyunlarla karşımıza çıkan Bandai Namco’nun Scarlet Nexus ile yeni özgün markalar peşinde olduğunu da görmüş olduk. İnsanlığın dünya dışı varlıklara karşı verdiği son direnişi konu alan oyun hakkında ayrıca bir video da yayınlandı. Xbox etkinliği sırasında paylaşılan resmi duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yukarıdaki videoda da gördüğünüz üzere Scarlet Nexus’da XCOM oyunlarındaki gibi dünya dışı varlıklara karşı dünyamızı koruyup, gerekirse onların silahını onlara karşı kullanacağız. Uzak bir gelecekte geçecek olan Scarlet Nexus’da, psişik güçlere sahip bir grup seçkin insanının Others olarak bilinen dünya dışı yenilmez varlıklarla dünya arasındaki son savunma hattı olduğunu görüyoruz. Uzaylılara karşı kurulan direniş olan OSF’nin en yeni askeri olan Yiuto Sumeragi’nin kontrolünü ele aldığımız oyunda Others olarak bilinene düşmanlara karşı psikokinezi bazlı bolca yeteneği kullanarak savaşacağız.

Bandai Namco oyun hakkında daha fazla bilgi veya çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Söz konusu anime-vari oyunlar olunca seçeneklerin kısıtlı ve sayının az olması sebebiyle, Scarlet Nexus çıkış yaptığında oyuncular tarafından oldukça hoş karşılanacağı kesin. Yazımızı bitirmeden önce Scarlet Nexus’un da Cyberpunk 2077 gibi Microsoft’un Smart Delivery özelliğine sahip olacağını hatırlatalım. Yani oyunu Xbox One platformu için satın aldığınız zaman Xbox Series X sürümüne de ücretsiz sahip olabileceksiniz.

Scarlet Nexus Xbox One ve Xbox Series X için geliştiriliyor. Oyunun çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı