Oyun

Başka Diyarların Oyunu: Code Vein

Fantastik anlatımı ile bu tür oyunlarını seven oyunseverlere farklı bir oyun deneyimi yaşatan Code Vein oyunu hikayesi ile oyunseverleri içine çekiyor.  Aksiyon rol yapma oyunu olarak ön plana çıkan oyun üçüncü şahıs perspektifinden oynanmaktadır. Aynı zamanda yakın geleceği anlatan bu oyun bir distopya özelliği de taşımaktadır.

Blood Code ve Revenantlar

Hikayesine bakıldığı zaman oyun esasında teknolojik bir vampir hikayesidir.  Kötü bir kraliçe baş kötü olarak öne çıktığı oyunda kraliçe bir şekilde yenilgiye uğrar. Tam bu sırada kraliçe, havaya yaydığı Bor adlı parazit ile insanları Revenant adı verilecek olan vampirlere dönüştürmüştür. İşte hikaye asıl buradan sonra başlamaktadır.  Kanla beslenmek zorunda kalan bu Revenantlar uzun süre kan içmedikleri takdirde benliklerini kaybedip, “Lost” adıyla anılan bilinçsiz yaratıklara dönüşüyorlar. Oyunseverin karakteri ise farklı bir revenant türünü canlandırmaktadır.  Bu dünyada her karakter belirli sınıflara aittir.

Oyuncunun sahip olduğu Blood Code adı verilen karakterler diğer karakterlerin kanları ile onların becerilerini kendisine yükleyebiliyor ve bağlı olduğu sınıfından bağımsız bir şekilde kullanabiliyor. Oyun ,sınıfınıza göre puanları dağıtıyor, size sadece topladığınız tecrübe puanlarını verip, karşılığında seviye almanızı sağlıyor. İstediğiniz zaman da sınıf, yani Blood Code değiştirebiliyorsunuz. Seçtiğiniz Blood Code’un becerilerini kuşanmış vaziyette belli sayıda düşman yok ettiğinizde, o becerilerde uzmanlık kazanabiliyorsunuz. Düşman tipleri fazlasıyla sınırlı, normal boy insansı canavarlar, büyük boy insansı canavarlar ve ufak boy köpek/maymunlardan ibaret olan oyun sıkmadan keyifli bir vakit geçirmenizi sağlayabiliyor.  Oyun da en ilginç olan yan savaş esnasında size yardım etmesi amacıyla yapay zeka adı verilen bir yol arkadaşınızın olması. İpuçları ve iki kişilik oynuyormuş hissi vermesiyle kendinizi yalnız hissetmiyor oyuna daha da konsantre olmanızı sağlayabiliyor.

Oyunda giyilen zırhlar , başta özelliklere bağlı olarak seçiliyor aynı zaman zırhların altından var olan güçlerinizin gizlenmesi de güven veriyor düşmanı hiç ummadığı bir anda özel gücünüzü kullanıp bertaraf edebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri ile müzikleri ve grafikleriyle bolca sinematik barındıran bu oyun keyifli saatler geçirmenizi sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı