Oyun

BioWare Anthem’in Revize Edilmesi Hakkında Bilgi Verdi

Çıkış yaptığında oldukça eleştiri alan kısa sürede dibe çakılan Anthem’in yeniden revize edilmesi hakkında BioWare’dan resmi açıklama geldi. Ancak şimdiden söyleyelim, bu haber oyuncuların uzun süredir duymak istediği haber değil.

Anthem’in yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir piyasada olması çoğu oyuncuyu şaşırtan bir bilgi olabilir. Tıpkı Fallout 76, Anthem’de çıkış yapar yapmaz dibe vuran oyunlardan biri olmuştu. Yaşadığı sunucu sorunları, yükleme ekranları, kendini tekrar eden oyun dizaynı, sıkıcı oynanış ve daha birçok sıkıntısı sebebiyle oyun dünyasında büyük bir ağırlığı olan BioWare’in elinden çıkmış Anthem hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden olumsuz notlar alarak unutulmaya terk edilmişti. Ancak BioWare oyundan hemen vazgeçmemiş ve Anthem’i revize edeceklerini duyurmuştu. O günden beri revize süreci hakkında tek bilgi duymamıştık fakat bugün BioWare’dan resmi bir açıklama geldi.

BioWare Anthem’in Revize Edilmesi Hakkında Bilgi Verdi

Yayınlanan bir geliştirici blog yazısından revize sürecine dair bilgiler veren BioWare, Anthem’in revize sürecinin hala daha “kuluçka” aşamasında olduğunu dile getirdi, yani Anthem hakkında yenilenen planlar hala daha prototiplendirme aşamasında. Şu anda Anthem’in arkasındaki ekip hala daha Anthem’i düzeltmek için düşündükleri fikirleri deniyor ve oyunun yeterli olmayan kısımlarını geliştirmek için yeni arayışlar içine girmiş. Anlaışan geliştirici ekip tıpkı Fallout 76’da olduğu gibi oyuncuların zevk alacağı bir deneyim için titizlikle çalışıyor.

Revize sürecinde dair daha detaylı bilgiler veren BioWare, hayranların yakın zaman içinde herhangi bir güncelleme beklememesi gerektiğini çünkü düzeltmelerin yapılması için uzun bir sürece ihtiyaçları olduğunu söyledi. Şu anda Anthem’in revize sürecinde görev alan 30 kişilik bir yer alıyor. Her ne kadar bu sayı Anthem gibi büyük ölçekli bir oyun için az sayılsa da BioWare’e göre az sayıdaki geliştirici demek ayarlamalar yaparken ekibin birbiriyle iletişiminin daha hızlı olması demekmiş. Anthem’in ana oynanış mekaniği her ne kadar kusurlu olsa da açık dünyada uçmak, zırha özel yetenekleri kullanmak ve ateş etmek gayet tatmin edici bir his veriyordu. Ancak oyunun görev yapısında tercih edilen dizayn, loot sistemindeki anlamsızlıklar ve sönük bir hikaye Anthem’i dibe götüren sebeplerden olmuştu. Bakalım BioWare Anthem’i küllerinden doğurabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı