Oyun

Bir 80’ler Ekolü Oyunu: Beat Cop

Geçtiğimiz yıl yeni bir eklenti olarak Türkçe dilin gelmesiyle  oyunseverleri ekran başına toplamayı başaran Beat Cop konusu itibariyle 80’lerin Amerika’sına uzanan bir hikayeyle örülüdür. Retro piksel grafiklere sahip Beat Cop  ilgi çekici dram türündeki hikayesiyle oyunseverleri oyunun  içerisine çekmeyi başarıyor.

Dedektiflik ve Polislik bir arada

80 dönemlerindeki Polis Akademi filmlerinin tadında bir oyun olarak karşımıza çıkan Beat Cop  oyununda, esasen detektiflik yapan Jack Kelly isimli bir ana karakter vardır. Detektiflerin Amerikan Polis Departmanındaki yeri bir hayli sağlamdır. Genelde çözülmesi zor ,birçok farklı davanın peşinden koştururlar.  Ancak ana karakterin başına gelenler oyunseveri bile üzecek türden bir hikayeye sahiptir. Öyle ki cinayete karıştığı şeklinde söylentiler vardır. Aynı zamanda hırsızlık suçundan anılır ve aranır bir hale gelmiştir.

Yeni polis memurluğu işindeki hayatında oyunseverlerle birlikte hem bu kötü anılmalardan kurtulacak hem de gerçek cinayeti işleyen ve hırsızlığı yapanı bulacak bir maceraya girişilir. Beat Cop, oyundaki detektiflik temasını oyuna bambaşka bir şekilde yerleştirecek cinsten mekaniklere sahip bir oyundur. Oyunda polis memuru görevinde olan oyunseverler bir caddenin devriyesinden sorumludur. Aynı zamanda birçok görev çeşidi vardır. Yanlış yere park yapan araçlara ceza yazılması, hırsızların ve uyuşturucu çetelerinin yakalanması gibi uğraşılması gereken pek çok görev vardır. Ayrıca bu görevler üst amir tarafından her günün sonunda hesaplanmakta ve yerine getirilip getirilmediğine bakılmaktadır. Bunun sonucunda görevlerin doğru bir şekilde tamamlanmasıyla ya karakterin cebine para girmekte ya da cebinden para gitmektedir. Beat Cop’da birçok şeyin bir anda cereyan etmesi oyuncuya keyifli bir kafa karşıklığı ve adeta bulmaca çözüyormuş hissi verir. Aynı zamanda hikayenin ilerleyiş şekli ile oyunseverler dönemin filmlerindeymiş gibi hissedebiliyor.

Retro piksel grafiklere sahip Beat Cop, farklı cinsteki mekanikleriyle dedektiflik temasını oyuna bambaşka şekillerde yerleştiriyor.  Biraz piksel grafik, biraz eğlence ve arka sokak polisi ekolünde bir oyun oynamak  için, Beat Cop tam da aradığınız nitelikte olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı