Oyun

Bir Deniz Serüveni: Winds Of Trade

Bağımsız bir yapım olan Winds Of Trade oyunu 18. ve 19. Yüzyılın deniz ticaretini konu ediniyor. Süresi kısa olmasına rağmen bu oyun tasarlanan şapka, kostüm ,omuzlardaki papağanlar ile ilgi çekici göz bantları ve müzikleri sayesinde eğlenceli bir atmosfere sahip olup korsanların ve gemicilerin dünyasına yolculuk etmeniz için harika anlar yaşamanızı olanaklı hale getiriyor.

İmparatorluk İçin Ticaret

Oyuna başlarken öncelikle ilk gemi ve ilk hedef belirlenir. Oyunun amacı sahip olunan varlıklar üzerine yenilerini ekleyip bir ticaret imparatorluğu kurmaktır. Aynı zamanda 1 milyon doları kısa sürede kazanmak ve son on yılın en yüksek karına sahip olmak gerekmektedir. Gemi  olarak her anlamda ortalama olan Brik, yüksek hıza ama düşük kargo kapasitesine sahip bir uskuna veya yüksek kargo kapasitesine ve düşük hıza sahip bir kalyondan birisi seçilebilir. Seçildikten sonra sırasıyla görevler yerine getirilmeye başlanır. Sahip olunan gemiyle şehirden şehre kargo taşıyarak, alınan mallar hakkında fikir sahibi olabilir ve aynı zamanda şehir şehir gezilerek nerede hangi malın daha iyi fiyata satılabileceğinin hesaplamaları yapılabilir.

Gezilen bu çeşitli şehir ve ülkelerde kurduğunuz ilişkiler şirketinizin daha da büyümesini sağlayabilir. Son ve en zorlu görev ise diğer tüm şirketlerin iflas etmesini sağlamaktır. Bunları yaparken yollarda çeşitli tehlikeler karşınıza çıkabilir ve savaşların ortasında kalabilirsiniz. Ancak oyunun kurallarına göre savaşların ortasında da olsanız geminizi her daima düşünmek durumundasınızdır. Bunun için bir kaptan alabilir yahut çeşitli yönlerden gemiyi iyileştirebilirsiniz. Birçok işi bir arada yapma durumu oyuncuyu oyuna çekerken aynı zamanda bulmaca çözüyormuş hissi vermesiyle de oyuncuyu daha fazla ekran başında tutmayı başarabilen bir oyundur.   Aynı zamanda büyük bir dünyada serbest bir şekilde de oynanabilen bir oyun olduğundan oyuncu bazen hiçbir görevi yerine getirmeyip dünyanın gidişatına göre de hareket edebilir. Karar oyuncuya kalmış durumdadır.

Kısa sürecek ancak hoş görsel deneyimi ile ilgi çekici bir oyun oynamak istiyorsanız Winds Of Trade oyununu oynayabilir. Tüm görevleri başarıyla yerine getirerek hoş vakit geçirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı