Oyun

Bir Genç, PUBG Oynarken Beyin Felci Geçirip Hayatını Kaybetti

İlk olarak 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkan PUBG, o günden beri milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Rekordan rekora koşan oyunun PUBG Mobile ve PUBG Lite sürümleri de yayınlanmış, oynayıcı kitlesi daha da artmıştı. Hemen hemen her telefonda olan PUBG Mobile, bu sefer bir rekor haberi ile değil, skandal bir haberle gündeme geldi. Zira iddialara göre PUBG Mobile, 25 yaşındaki bir gencin hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Hindistan’ın Maharashtra bölgesinde yaşayan Harshal Memane adlı 25 yaşındaki genç, arkadaşlarıyla beraber PUBG Mobile oynarken tıptaki adı Intraserebral Kanama olan rahatsızlık geçirdi. Halk arasında beyin felci olan bu rahatsızlığı geçiren genç, hemen arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Lakin doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtulamayan gencin ardından ise soruşturma başlatan polis, olaya PUBG Mobile’ın sebep vermiş olabileceğini açıkladı.

Hindistan polisinde görevli bir yetkilinin söylediğine göre adli tıp raporlarına göre gencin ölüm sebebi PUBG Mobile oynarken gencin aşırı derecede heyecanlanmış olması. En son 2018 yılında çok kan ve vahşet var diye Çin hükümeti tarafından yasaklanan oyun, kan ve vahşetten arındırılarak Çin’de tekrar yayınlanmıştı. Bakalım bu olayın ardından Hindistan hükümeti nasıl bir müdahale yapacak bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı