Oyun

Bir Prenses Masalı: Little Misfortune

İsveç menşeli Killmonday stüdyosu tarafından 2019 yılında yayımlanan Little Misfortuna oyunu dokunaklı öyküsü ile öne çıkıyor. Çok mutlu bir aileye sahip olmayan, 8 yaşındaki Ramirez Hernandez, yaşının ötesinde farklı bir anlayışa ve zekaya sahip bir çocuktur. Oyuncular, Bay Ses’ in yönlendirmesi ile karakterin oynayacağı oyuna dahil olacaklar.

Annesi İçin Sonsuz Mutluluk

Aile içinde şiddet olan bu kız çocuğunun, en sevdiği oyuncağı babasına attığı taş ve kendini var olabilecek tüm tehlikelerden koruduğunu düşündüğü ayıcığı Bubby. Bir de simleri seviyor. Simlerin mutluluk yaydığına inanıyor. Benjamin adında bir tilkiye aşık olan Misfortune için macera başlıyor.

Namı değer MisFortune, bir gün odasında otururken duyacağı Bay ses, ilk olarak oyunla ilgili oyuncuyla konuşuyor ve daha sonra Misfortune’ ye seslenerek onu bir oyuna davet ediyor. Oyunun sonunda ise mükafat olarak sonsuz mutluluk olduğundan bahseder. Sonsuz mutlulukla mükafatlanacağını duyan Misfortune’ nin , bu oyun ilgisini çeker. Ancak sonsuz mutluluğu, kendisi için değil de annesi için istiyor. Bay Ses oyuncuyla ilk konuştuğu sıralarda, Misfortune ’nin ölümünden bahsediyor ve bunu Misfortune de duyuyor fakat Bay Ses bunu inkar ediyor. Ayrıca Misfortune’ nin aşkı olan Tilki Benjamin’i  de hiç sevmiyor. Benjamin’in kötü adam olduğunu söylüyor. Bay Ses, ilk görevinin evden kaçmak olduğunu söyler ve Misfortune sokağa yönlendirilir. Aşık olduğu Tilkiye karşı uyarılan Misfortune, Tilki Benjamin’e her yaklaştığında, Benjamin daha da uzağa gider. Anlatıcı ile Tilki arasında farklı bir bağ vardır. Tilkinin peşinde koşan Misfortune, anlatıcıyı “Morgo” olarak adlandıran bir kitap keşfeder. Bunun üzerine anlaşılır ki Tilki Benjamin’ in, çocukları Morgo’dan koruyan fakat çocuklara yaklaşması yasak olan bir koruyucu olduğu ortaya çıkar. Morgo’ dan kaçan Misfortune kendini arka bahçesinde bulur. Tilkinin, Misfortune’ yi onu bekleyen durumların olduğu portallara yönlendirdiği şirin bir adventure oyundur.

Killmonday’ ın ikinci oyunu olan Little Misfortune ilk oyunları gibi Openfields adlı evrende geçiyor. Grafikleri tamamen çizgi filmi andıran bir animasyondan oluşuyor. Oyuncunun etki ettiği çok fazla bulmaca bulunmuyor fakat oyunun sonuçlarına etki eden seçenekler bulunuyor. Bu seçenekleri seçmek oyuncuya bırakılıyor. Oyun için etkileşimli hikaye anlatımı demek yerli yerinde olacaktır. Yine de oyuncunun seçeneklerinin etkileşiminden doğan sonuçlara ve oyunun sonunda olacaklara karşı meraklanacağı ve devam etme hissini kaybetmeyeceği bir oyun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı