Oyun

Bir Sonraki Xbox Duyurusu Oyunlarla İlgili Olacak

Xbox’ın patronu Phil Spencer, Xbox Series X ile ilgili bir sonraki açıklamanın konsola gelecek olan oyunlar hakkında olacağını dile getirdi. Hem birinci hem de üçüncü parti oyunları ilgilendiren bu haberler oyuncuları heyecanlandırmaya yetti.

Xbox Series X’in hem tasarımı hem de teknik özellikleri kamuoyuna açıklandıktan sonra konsolun hayranları ve oyunseverler konsol hakkında gelecek bir sonraki haberleri merakla bekliyordu. Oyun sektörünün COVID-19 olarak bilinen corona virüsü sebebiyle aldığı darbeler sebebiyle birçok oyuncu duyuruların gelmeyeceği konusunda endişeliydi fakat Xbox ekibi hayranların kafalarındaki endişeleri yaptığı açıklama ile dağıttı. Yeni nesil Xbox Series X konsolu için duyuruların gelmeye devam edeceğini açıklayan yetkililer, bu duyuruların ağırlıklı olarak konsolun teknik özelliklerinden çok çıkış yapacak birinci ve üçüncü parti oyunlar hakkında olacağını onayladı.

Phil Spencer yeni nesil oyunlar konusunda müjdeyi verdi

Geride bıraktığımız günlerde IGN ile gerçekleştirdiği bir podcast sırasında Xbox’ın patronu önce PS5 hakkında konuşmuş, ardından da Xbox Series X’in çıkışı hakkında planlarından bahsetti. Phil Spencer yaptığı açıklamada, “İnsanların oynadıkları şeyin oyunlar olduğunu biliyoruz. Değişebilir oranlı gölgelerle oynamazlar, ışın izleme teknolojisi ile oynamaz. İçerisinde bu teknolojilere yer veren oyunları oynarlar,” sözlerini kullanarak Xbox ekibinin düşündüğü gelecek planlarını tasvir etti. Oyunların Xbox Series X’in donanım özelliklerini göstereceğini belirten tecrübeli isim, “Hellblade II’yi Oyun Ödülleri etkinliğinde duyurmamazın sebeplerinden biri de buydu. Oyun Ödülleri etkinliğine elimizde oyun olmadan gitmenin biraz sığ bir hareket olacağını düşündüm,” açıklamasında bulundu.

Bir Sonraki Xbox Duyurusu Oyunlarla İlgili Olacak
Hellblade II

Spencer, ileriye dönük oyunlara odaklanma kararının sadece Xbox Series X’in arkasından ekipten çıkmayacağını, bu süreçte üçüncü parti geliştiricilerin de elini taşın altına koyması gerektiğini öne sürdü. Spencer, üçüncü parti oyun geliştiricilerin yeni nesil oyunlar hakkında konuşmak için hevesli olduklarının da altını çizerek önümüzdeki aylarda yeni nesle gelecek oyunların yavaş yavaş gösterilmeye başlanabileceğinin müjdesini vermiş oldu. Birinci parti oyunların ne zaman duyurulacağı konusunda bilgi vermeyen Spencer’ın, COVID-19 pandemisi göz önünde tutulduğunda henüz bu tarz duyurulara hazır olmadığı da söylenebilir. Xbox’ın yeni nesil oyunlar hakkında ne zaman konuşmaya başlayacağı Spencer’ın yaptığı açıklamalara bakılırsa en olası ihtimalle Haziran ayında olacak gibi duruyor.

Oyun dünyası yeni nesle tam gazla hazırlanıyor

Her ne kadar COVID-19 olarak bilinen corona virüsü oyun geliştirme sektörünü olumsuz etkilese de, yeni nesil konsollar hakkındaki planlamalar tüm hızıyla yapılmaya devam ediyor. Sektörün içerisinde yer alan Microsoft, Sony, Rockstar, Ubisoft, CDPR ve daha birçok büyük firmanın böylesine bir kriz ortamında bile güçlü bir duruş sergilemesi oyuncuların takdirini toplamış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı