Oyun

Bitmeyen Macera: Albert & Otto

Karanlık atmosferi ile bir çocuğun dünyasının neden bu kadar karanlık olduğunu sorgulamaya yönelten Albert & Otto oyunu esasında tüm karanlığı aşmak isteyen bir çocuğun hüzünlü öyküsü olarak karşımıza çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesinde geçen bu indie oyun, kız kardeşini kurtarmak isteyen Albert’in maceralarını konu ediniyor.

Karanlık Çöktüğünde

2 boyutlu bir oyun olmasına rağmen Albert & Otto oldukça karanlık bir atmosfere sahip. Ancak bu çizimler oyunun kasvetinin daha iyi anlaşılmasına neden oluyor çünkü oyunun Albert & Otto konusu itibariyle küçük kız kardeşini bulmak isteyen bir çocuğun, hemen İkinci Dünya Savaşı öncesinde yaşadıklarını konu ediniyor. Oyunun hemen açılış sahnesinde görülen kız kardeşinin kayboluşundan itibaren Albert uzun yolculuğuna koyuluyor.

Oyun başladıktan sonra Albert’in yanına tavşan Otto da katılıyor ve böylece ikisi yolculuğa devam ediyorlar. Oyun, iki boyutlu oyunlarda sık görüldüğü üzere bulmaca çözme, bir noktadan diğer noktaya zıplama ya da inme şeklinde ilerliyor. Ayrıca bazı durumlarda kargalar da saldırıyor ve bu anlarda Albert’in özel silahı ile kargaları kovalamak gerekiyor.

İlk başlarda karşınıza çıkan bulmacalar bir tür oyuna hazırlık amacı taşıdıkları için oldukça kolay görünüyorlar ancak bulmacaların bu şekilde süreceğini düşünüyorsanız yanılabilirsiniz çünkü ilerleyen bölümlerde çok daha kapsamlı ve gerçekleştirmesi zor bulmacalar karşınıza çıkıyor. Üstelik zıplama gerektiren bölümlerde, sürekli olarak mesafe ve uzunluk açıldığı için daha dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle zamanlama olan bölümlerde zıplama konusunda sorun yaşarsanız zaman kalmayacağı için en son kaldığınız yerden tekrar oyuna başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Tavşan Otto ise yol boyunca size yardımcı olarak, bölüm sonu canavarlarının çok daha mantıklı şekilde alt edilmelerini sağlıyor. Bu özelliği bakımından Albert & Otto oldukça iyi bir yan karakter yaratmayı başarabilmiş.

Karanlık atmosferi ile oyun ilerledikçe güzel müzikleri ile fazlasıyla atmosferinde kendinizi buluyorsunuz ve oyunun sonuna doğru Albert & Otto’nun yolcuklarının sonunda ne elde edeceklerini merakla bekliyorsunuz. Küçük oyun sevenler için Albert & Otto oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı