Oyun

Blizzard, DDOS ve Bağlantı Sorunları İle Boğuşuyor

Blizzard, Call of Duty Warzone sonrası rotaya çıkan DDOS ve Battle.net bağlantı sorunlarına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Şirket sorunların farkında olduklarını ve araştırmaya başladıklarını açıkladı.

Call of Duty Warzone’un çıkışıyla birlikte eş zamanlı oyuncu sayısında yükselişe geçen Blizzard’ın oyun platfromu Battle.net, son günlerde oyuncu sayısına bağlı olarak bazı sıkıntılarla boğuşuyor. Overwatch, Call of Duty Warzone, World of Warcraft, Hearthstone gibi oyunlara ev sahipliği yapan Battle.net kullanıcıları son günlerde yaşanan sıkıntılardan dolayı resmi forumlarda şikayetlerini dile getirmeye başladılar.

Battle.net’in durumu ile ilgili açıklama yapıldı

Geride bıraktığımız Salı akşamı bazı Battle.net kullanıcıları oyunlardan bağlantılarının kesildiğini ve hiçbir şekilde Battle.net’e veya oyunlara giremediklerini resmi forumlar ve destek yolları üzerinden Blizzard’a iletmeye başladı. Bu şikayetlerin çoğunun ücretsiz olarak çıkış yaparak ilk haftasında 15 milyon oyuncuya ulaşmayı başaran Call of Duty Warzone oyuncularından geldiği belirtiliyor.

Blizzard, DDOS ve Bağlantı Sorunları İle Boğuşuyor
Overwatch

Blizzard yetkilileri gelen şikayetler üzerine durumu araştırdıklarını söylemişti fakat sorunların çözülüp çözülmediğine dair henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Blizzard’ın Kuzey Amerika ofisi destek ekibi üyeleri resmi Twitter üzerinden, “Şu anda giriş yapmayı engelleyen veya giriş yapmayı yavaşlatan kimlik doğrulama sunucularımızı etkileyen bazı durumları inceliyoruz,” açıklamasını yaparak oyuncuları giriş yaparken bazı sorunlar yaşayabilecekleri konusunda uyarmıştı.

Bu açıklamadan birkaç saat sonra Blizzard Kuzey Amerika yetkilileri, “Şu anda oyunlarımıza erişimi ve oyun içi yaşanan gecikmelere sebep olan internet sağlayıcılarımıza karşı yapılan bir DDOS saldırısını gözlemliyoruz,” açıklamasında bulunarak Battle.net konusundaki sıkıntıların gerçekleştirilen bir DDOS saldırısından kaynaklı olduğunu doğrulamış oldu.

Blizzard, DDOS ve Bağlantı Sorunları İle Boğuşuyor
Hearthstone

Blizzard da evden çalışma politikasına geçti

Yapılan iki farklı açıklamanın birbirleriyle bağlantısı olsa da iki sorun arasında bir bağlantı olduğu açıklanmadı ve durum ile ilgili başka bir güncelleme veya yeni bir açıklama yapılmadı. Blizzard’ın Avrupa ve Asya gibi diğer bölgelerdeki destek çalışanları bu konuda bir açıklamada bulunmadı. Bazı oyuncular Battle.net’in sorunsuz bir şekilde çalıştığını savunsa da Downdetector üzerinde gözle görülebilir bir miktarda oyuncunun sorun yaşadığı gözlemleniyor.

Sunucu sorunları ve diğer teknik sıkıntıların corona virüsü sonrası artması muhtemel bir ihtimal çünkü Blizzard 14 Mart tarihinde Irvine ve Austin’de bulunan ofisleri için, tıpkı EA ve CDPR gibi, evden çalışma kararı almıştı. Bu çalışma politikası sonrası destek ekibi Twitter üzerinden destek personellerine ulaşım konusunda bekleme sürelerinin artabileceğini ve oyunculara sağlanan desteğin eskisi kadar rahat olamayabileceğini belirtmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı