Oyun

Bloodborne PC’ye Geliyor Olabilir

PS4 platformunun en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Bloodborne ile bugün heyecanlandıran bir söylenti ortay atıldı. Yapılan sızınıtıya göre Bloodborne, Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi PS4 özel oyunlarıyla birlikte PC’ye gelebilir.

From Software’in Lovecraft temalı yapımı olan Bloodborne, Dark Souls seven bir çok oyuncu tarafından sevilmişti ve PS4 özel oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Satış anlamında konsolda oldukça iyi bir başarı gösteren oyunun üzerinden çok zaman geçti ve gelen yeni sızıntılara bakarsak oyun yakın zaman içinde PC’ye gelebilir. From Software’in geliştirdiği çoğu oyun şu anda PC üzerinde bulunuyor. Dark Souls üçlemesi ve geliştiricilerin son oyunu Sekirdo: Shadows Die Twice çoktan PC oyuncularıyla buluşmuş olsa da Bloodborne ve Demon Souls ne yazık ki PC platformunda mevcut değil. Demon Souls PS3 özel oyunu olduğu ve PS3’in biraz çetrefilli bir sistemi olduğu için PC’ye gelmesi zor gözükse de yeni gelen sızıntılara bakılırsa Bloodborne’a yapılacak bir PC portu ile oyun bu listeye eklenmek isteniyor.

Bloodborne PC’ye Geliyor Olabilir

Sızıntı, Bloodborne PC portu adındaki gizli bir grupta hakkında bilgiler paylaşan sektörün içinden olduğunu iddia eden bir kişiden geliyor. Sektörün içinde kaynakları olduğunu belirten bu kişi, bu kaynakları uzun yıllardır tanıdığını ve konsoldan PC’ye potansiyel bir port durumu olduğunda onlardan gelen bilgilere sonuna kadar güvendiğini belirtmiş. Bu kişinin paylaştığı bilgilere göre Bloodborne şu anda PC için geliştirme aşamasında. Oyun her ne kadar aktif olarak geliştirme aşamasında olsa da resmi duyurusuna en az on ila on iki ay var. Ayrıca aynı kişi Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye gelecek tek Playstation olmayacağını ima ederek daha fazla PS4 oyununun PC’ye geleceğini söyledi.

Bloodborne’un PC’ye gelmesiyle birlikte oyunun yeni bir oyuncu kitlesine ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca teknik açıdan da yüksek FPS değerleri ve çözünürlük desteğine kavuşabilecek oyuna mod yapımcılarının da yapacağı çalışmalar sonuçlar güzel içerikler eklenebilir. Özellikle mod yapımcılarının sağlayacağı katkılar vesilesiyle oyunun üzerinden yıllar geçmiş olsa da yeni bir oyun edasıyla karşılanabilir. Yine de tüm bunların söylenti olduğunu, resmi bilgi olmadığını ve en doğru bilgiler için From Software’dan ve Sony’den gelecek açıklamaları beklemek gerektiğini hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı