Oyun

Bloodborne PS5’e de Gelebilir

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan Bloodborne’un PC portu söylentilerine heyecan verici yeni gelişmeler eklendi. Eğer söylentiler doğruysa Bloodborne Remastered Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 için de çıkış yapabilir.

Geride bıraktığımız Mayıs ayında Bloodborne’un PC yolcusu olduğuna dair bir iddia ortaya atılmıştı fakat bu söylentiler bir süre muhtemel gözükse de kaynağın doğruluğu hakkında bazı sorunlar da ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ortaya atılan yeni bir iddiaya göre Bloodborne’un PC portu söylentileri gerçeği yansıtıyor fakat olay göründüğü kadar küçük çaplı değil. Bloodborne hakkında ortaya atılan son iddialar CaseyExplosion isimli bir Twitter kullanıcısından geliyor. Kendisinin dediğine göre bu bilgileri şirketin içinden birisinden edinmiş. CaseyExplosion’ın paylaştığı bilgilere geçmeden önce bunların her halükarda söylenti olduğunu, resmi bilgi olmadığını ve en doğru bilgiler için geliştiricilerden gelecek bilgileri beklemek gerektiğini söyleyelim.

Bloodborne PS5'e de Gelebilir

CaseyExplosion ilk olarak Bloodborne’un daha önce ortaya atıldığı gibi PC platformunda çıkış yapacağını doğruladı. Önceki söylentiler oyunun kısa süre içerisinde duyurulmayacağını söylese de CaseyExplosion bunun tam tersini söylüyor. Twitter kullanıcısı oyunun duyurusunun ertelenen PS5 etkinliği sırasında duyurulacağını söyledi. Bloodborne’un PC sürümünün Sony’nin PS5 etkinliği sırasında duyurulması bir garip gelebilir ama bunun da güzel bir sebebi var. CaseyExplosion, Bloodborne’un PC’ye port edilmekle kalmayıp, Bloodborne Remastered adında yenilenmiş grafiklerle PC ve PS5’e geleceğini söyledi.

Projenin PC ve PS5’e geleceği belli olsa da ortaya atılan söylentilerin ışık tutmadığı tek kısım Bloodborne Remastered’ın ne denli büyüklükte bir proje olacağı. CaseyExplosion projeye Remastered/HD Edition diye hitap etse de günümüz standartlarına baktığımızda Bloodborne zaten HD statüsünde, güncel platformlarda gayet etkileyici görselliğe sahip bir oyun. Ancak, eğer söylentiler doğruysa, Bloodborne’un PS5 sürümü HDR ve 4K çözünürlük desteği, yüksek FPS değerleri ve daha hızlı yükleme süresi seçenekleriyle çıkış yapabilir. Hatırlayanların bileceği üzere Bloodborne çıktığı dönemde yükleme ekranlarının uzunluğu sebebiyle oyuncuların canını sıkmıştı. O yüzden PS5’in özel olarak hazırlanmış SSD’si sayesinde daha hızlı bir oyun deneyimine hayır denemez.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı