Oyun

Borderlands 3 Yeni İçeriklerle Steam’e Geliyor

Çıkışından altı ay sonra Steam’e gelecek olan Borderland serisinin yeni oyunu oyuncuları heyecanlandırmaya başladı. Ayrıca oyun yepyeni bir genişleme paketi ile Steam’deki yerini alacak.

Takvimler 13 Eylül’ü gösterdiğinde Epic Games Store özel oyunu olarak piyasadaki yerini alan ve özel oyun olarak çıkma kararıyla çok sayıda hayranını kızdırmayı başarmıştı. Daha sonra Gearbox başkanı Randy Pitchford bu kararın sorumluluğunun kendilerinde olmadığı söylese de kararı savunmuştu. Her ne kadar izlenilen bu satış politikasına tepkiler gösterilse de oyunun satışlarını etkilememiş, hatta Borderlands 3 Epic Games Store’daki satışlarıyla birlikte yayıncı 2K Games’in tarihindeki en hızlı satan oyun unvanını da almayı başarmıştı.

Borderlands 3 Yeni İçeriklerle Steam’e Geliyor
Serinin sevilen karakteri Lilith

Fakat birçok Epic Games Store özel oyununun aksine, Borderlands 3’deki Metro Exodus örneğindeki gibi sınırlı bir süreliğine belirli bir platforma özel olarak kaldı ve bugün Steam listelerine girdi. Oyunun Epic Games Launcher ve Steam arasında çapraz oynama desteğine sahip olacağını söyleyen Gearbox ayırca, daha sonraki haftalarda platformlar arası silah gönderme gibi çapraz platform destekleri getireceklerini duyurdu.

Yeni ek paketin yolda olduğu da duyuruldu

13 Mart tarihinde çıkış yapacağı duyurulan Borderlands 3’ün Steam üzerinde şu anda sadece içerisinde Season Pass ve diğer bonus içerikleri barındıran Super Deluxe paketi bulunuyor. Steam’de sadece bir sürüm bulunurken Epic Games Store’da ise Super Deluxe hariç sadece ana oyunun ve Borderlands 3 Deluxe sürüm satılması akıllara Steam’de sadece bir paket mi olacak sorusunu getirse de yayıncı 2K diğer sürümlerin de Steam’e geleceğini duyurarak bu soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Borderlands evreninde aksiyon asla durmaz

Temelinde loot dinamikleri yatan sevilen oyunun Steam duyurusuyla birlikte Guns, Love, and Tentacles: The Marriage of Wainwright and Hammerlock adında yeni bir genişleme paketinin de geleceği duyuruldu. Oyunun Steam’e gelmesinden 2 hafta sonra, yani 26 Mart tarihinde, satışa çıkacak olan genişleme paketi, Sir Alistair Hammerlock ve Wainwright Jakobs’ın sizi buz gezegeni Xylourgos’daki düğünlerine davet etmesiyle başlayacak. Fakat bir grup kült üyesinin saldırarak düğünü kaosa çevirmesiyle işleri düzeltmek yine size kalacak. Yeni kozmetikler, efsanevi düzeyde ekipmanlar ve yeni sınıf modlarını oyuna ekleyecek olan oyun, Borderlands 2’den tanıdığımız Gaige ve tehlikeli robot dostu Deathtrap’ı da bir kez daha bizlerle buluşturacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı