Oyun

Bu Yıl Çıkacak Yeni Call of Duty Oyunu Doğrulandı

Eğer bu yıl yeni bir Call of Duty oyununun çıkmasını bekliyorduysanız, size iyi bir haberimiz var. Çok sevilen birinci şahıs nişancı oyun serisinin yayımcısı Activision Blizzard, 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali tablolarını açıklarken serinin hayranlarını çok sevindirecek bir müjdeyi de verdi. Buna göre 2020 yılının sonbahar aylarına doğru yeni bir Call of Duty oyununun çıkış yapması planlanıyor. 

Oyun soğuk Savaş döneminde geçebilir

Şuan için tek bildiğimiz şey serinin yeni üyesinin sene içinde karşımıza çıkacağı yönünde. Bunun dışında oyunun hangi dönemde geçeceği, senaryosu veya muhtemel karakterleri gibi konular bilinmezliğini koruyor. Tabii bu durum çeşitli söylentilerin ortaya çıkmasına da yol açmış durumda. Tahminler yeni oyunun Soğuk Savaş döneminde geçeceği ve bir şekilde Black Ops evreniyle bağlantı kurulacağı yönünde yoğunlaşıyor. 

Öte yandan yeni oyunun Treyarch ve Sledgehammer Games isimli stüdyolar tarafından ortaklaşa geliştirileceği haberi de var. Eğer işler planlandığı gibi giderse önümüzdeki birkaç hafta içerisinde oyuna dair yeni gelişmelerden haberdar olabiliriz demek bu.

Mayıs ayının sonuna işaret ediliyor

CoD serisine dair yaptığı haberlerle bilinen Charlie Intel sitesinde yer alan bir çalışma, bugüne dek çıkan tüm Call of Duty oyunlarının genelde Mayıs ayının sonuna doğru tanıtıldığını ortaya koyuyor. Haliyle bu da oyuncular arasında yeni CoD yapımının Activision tarafından bu ayın sonuna doğru tanıtılacağı beklentisini oluşturmuş durumda. 

Öte yandan geçmişe baktığımızda Call of Duty ve Battlefield oyunlarının hep birbirini takip edecek şekilde piyasaya çıktığını görüyoruz. Eğer yeni oyun bu sene içinde çıkarmayı başarırsa Call of Duty, BF serisiyle olan rekabette bir adım öne geçmiş olacak. Çünkü EA Games bu sene yeni Battlefield oyununun çıkmayacağını resmen açıklamıştı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı