Oyun

Call of Duty 2020 Hakkında Yeni Sızıntılar Geldi

Oyuncular tarafından duyurulması merakla beklenen Call of Duty serisinin en yeni halkası hakkında bugün yeni sızıntılar ortaya çıktı. Call of Duty oyunları için yaptığı sızıntılarla bilinen bir kullanıcı, Black Ops Cold War olacağı söylenen yeni Call of Duty oyununun yetenek bazlı eşleştirme sistemi kullanacağını söyledi.

Neredeyse her hafta kendisi hakkında yeni birer söylenti duyduğumuz Call of Duty 2020 hakkında bugün ortaya yeni bir iddia atıldı. Treyarch tarafından geliştirilen oyun hakkında henüz elimizde ne yazık ki yeteri kadar resmi bilgi yok. Oyuncular Call of Duty Black Ops Cold War olacağı söylenen yeni oyun ile birlikte yeni silahların, oyun modlarının seriye ekleneceği ve klasik haritaların geri döneceğine sevinse de birçok oyuncuyu memnun etmeyecek bir sistem de yeni oyunda kullanılabilir.

Call of Duty 2020 Hakkında Yeni Sızıntılar Geldi

Daha önce de Call of Duty oyunları için yaptığı sızıntılarla gündeme gelen Tom Henderson, Treyarch’ın Call of Duty 2020’nin çok oyunculu modunda SBMM sistemini, yani Yetenek Bazlı Maç Eşleştirme sistemini kullanacağı söyledi. Bu sistem hakkında ve yapılan sızıntı hakkında daha fazla detaya geçmeden önce bunun da tıpkı diğer oyunlar için yapılan söylentiler gibi olduğunu hatırlatalım. Call of Duty oyunlarının sık sık söylentilerle gündeme geldiğini unutmayarak, bu bilgilerin resmi kaynaklardan gelmediğini akılda tutarak en doğru bilgiler için Treyarch’ı dinlemek gerektiğini söyleyelim.

Tom Henderson, bu kararın arkasında Treyarch’ın olmadığını ve o yüzden geliştiricilerin bu sistemi kullanmaktan vazgeçmeyeceğini dile getirdi. SBMM olarak bilinen Yetenek Bazlı Maç Eşleştirme sistemi sadece Call of Duty oyuncuları tarafından değil, tüm oyuncu toplulukları arasında oldukça tartışılan bir sistem. Yetenek Bazlı Maç Eşleştirme sistemini kullanan oyunlarda oyuncular rastgele oyuncularla eşleştirilmek yerine kendi yeteneklerin eş değer insanlarla yerleştiriliyor. Fikir olarak adil bir ortam yaratma çabasında olan Yetenek Bazlı Maç Eşleştirme sistemi ne yazık ki bazı oyuncular tarafından suistimal ediliyor. Çoğu oyuncu, kendilerinden daha düşük seviyedeki oyuncularla oynamak için girdikleri maçlarda oyunu baltalayarak seviye düşüyor ve böylelikle rekabet ortamını bozmuş oluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı