Oyun

Call of Duty 2020’ye Ait Yeni Sızıntılar Geldi

Bu sene geleceği onaylanan yeni Call of Duty oyunu hakkında Reddit üzerinden yeni söylentiler ortaya atıldı. Sızıntılarıyla bililen Reddit’in alt forumda oyunun ismi, hikayesi, karakterleri ve mekanları hakkında bilgiler verildi.

Tıpkı Assasin’s Creed serisi gibi, Call of Duty serisi de yeni oyunu çıkmadan önce ortaya atılan sızıntılarıyla bilinen bir seri. Hatta hatırlayanların bileceği üzere Call of Duty: Modern Warfare çıktıktan sonra bazı oyuncular oyunun dosyaları arasında buldukları bilgilerle ücretsiz battle royale oyunun Call of Duty: Warzone’un çıkış yapacağına dair sızıntılar yapmıştı. Warzone sonrası ise şimdi de sızıntı yapan kullanıcıların hedefi  Call of Duty 2020 bulunuyor. Bugüne dek hakkında kısıtlı bilgi duyduğumuz oyun hakkında çıkan spekülasyonlar 2020 yılında çıkacak olan serinin yeni halkasının oyuncuları yeniden Vietnam’a götüreceğini öne sürmüştü. Bugün ortaya çıkan yeni söylentiler ise oyunun birçok yönüne ışık tuttu.

Call of Duty: Black Ops – Frank Woods

Reddit’in oyun sızıntılarıyla ünlü alt forumdan gelen bilgiler yeni Call of Duty oyununun Call of Duty: Classified ya da Call of Duty: Black Ops adıyla çıkacağını söyledi. Oyun hakkında söylenen detaylara geçmeden önce paylaşılan tüm bu bilgilerin resmi bilgi olmadığını, söylenti olduğunu ve bu yüzden hemen inanılmaması gerektiğini söyleyelim. Daha önceki sızıntılara benzer şekilde yeni bilgiler Call of Duty: Classified’ın yepyeni bir oyun olarak karşımıza çıkmayacağını öne sürüyor. Tıpkı Call of Duty: Modern Warfare’da olduğu gibi Treyarch, Black Ops’a soft reboot atarak Call of Duty: Classified ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Oyunun hikayesine de değinen sızıntılar, şu ana dek hikayenin çoğu kez sil baştan yapıldığını ve önceki söylentilerin gerçek olamayabileceğini belirtti.

Call of Duty: Classified oalcağı iddia edilen oyunun hikayesi hakkında detay veren kullanıcı, geliştiricilerin Frank Woods, Jason Hudson ve Alex Mason gibi karakterleri geri getirecekleri, Vietnam ve Küba krizlerini konu alan bir hikaye ile karşımıza çıkabileceğini söyledi. Vietnam Savaşı döneminde geçmesi planlanan ve oyuncuları bazı önemli Soğuk Savaş mekanlarına götürmesi planlanan oyunda karakterlerimiz Sovyetlerin insan deneyleri gibi yaptığı çalışmaları gün yüzüne çıkarmak için uğraşacakmış. Ayrıca yeni oyunda işkence sahneleriyle birlikte Kennedy suikasti, Küba durumu, Northwoods Operasyonu gibi dönemin birçok olayına da atıflarda bulunacakmış.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı