Oyun

Call of Duty: En Başarısız Oyun Seçildi! Ama Neden?

Piyasaya 2016 yılında sürülmüş olan Activision tarafındna yayınlanan Call Of Duty: Infinite Warfare, büyük bir heyecan ile bekleyen oyuncuları ve şirket için resmen hayal kırıklığı oldu. Bağımlılarının bir çok eleştiri konusu olan bu oyun, yılın en çok eleştiri alan oyunu oldu. Activision COO’su Eric Hishberg tarafından yapılmış olan açıklamada oyunun neden başarısız olarak kayda geçtiği hakkında birkaç madde sıraladık.

Call Of Duty: Infinite Warfare oyunu, Activision tarafından 2016 yılının başlarında piyasaya sürülmesine rağmen, beklentilerin çok çok altında kalıp başarısızlığa neden olduğu değerlendirilmiştir. Şirketi en çok üzüntüye sürükleyen bu oyun, bağımlıları tarafından alışılan Call of Duty Evreni’nden çok farklıydı, robotlardan ve uzayda oynanan bir oyun sunulmuş oldu ve oyunun başarısızlığının temelinde yatan sebep bu olduğu düşünüldü.

Activision Blizzard Şirketi’nin COO’su olarak görevde bulunan Eric Hishberg, bu oyunun en çok sattığı ayların yaz ayları olduğunu ancak şirketin beklediği sonucu alamadığını, bundan dolayı oyun serisinin devamının gelmeyeceğini duyurdu. Ayrıca oyunu çok fazla oyuncunun oynayabilmesinin veya uzay ve robot temalı olması da sorun değildi. Hem şirketin hem de oyunun bağımlılarını hayal kırıklığına sebep olan oyunun başarısız olmasının altında yatan sebepleri madde madde sıraladık.

1.   Çok oyunculu resmen modu kabus gibiydi.

2. Modern Warfare Remastered, Infinite Warfare’den çok daha fazla ilgi gördü

3. Call of Duty: Infinite Warfare çok sıkıcı bir bilim kurgu dünyası sundu

4. Rakiplerinden çok geride kaldı 

5. Harita çok oyunculu mod için hiç elverişli değildi

6. Oyun içi ödemeler de haksız rekabete yol açıyordu.

7. Oyunu bilgisayardan oynayanların sayısı çok çok azdı.

8. Activision oyunculara hiç saygı duymuyordu.

9. Oyuncu topluluğu gerçekten de çok kötüydü diyebiliriz.

10. Call of Duty tükenmişlik sendromu yaşıyor olabileceği düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı