Oyun

Call of Duty: Mobile, Bilgisayar Üzerinden De Oynanabilecek

1 Ekim’de oyun severler ile buluşan ve yeni maceralara yelken açmalarını sağlayan Call of Duty Mobile, PC deneyimini teflona aktarmayı başarmış durumda. Yalnızca birkaç saatte 1 milyondan fazla indirme ile oyun dünyasına damga vuran yeni mobil oyun, şimdiden rekorlar kıracak gibi görünmekte. Activision, mobil versiyon olarak tasarlasa da oyunun takipçilerini de düşünmemiş değil. Oyunun bilgisayar üzeride oynanması da mümkün. Ancak bunu için gereksinimleri karşılamak gerekmekte.

Görsel Şölene Hazır Olun

Büyük bir beklenti içerisinde geçen birkaç aydan sonra 1 Ekim 2019 tarihinde vizyona giren Call of Duty, Play Store ve iOS ile uyumlu olarak geldi. 1 GB üstü büyük bir kapasitesi bulunan mobil oyunun içeriğinin de geniş olacağını tahmin etmek çok da zor değil. Oyun içerisinde Kill House, Hijacked, CrossFire, NukeTown ve Crash adlı 5 farklı harita bulunmakta. Her haritanın kendine özel bir yapısı var ve 100 kişiye kadar aynı haritada oynamak mümkün.

PUBG oyununun en büyük rakibi olan Call of Duty, yüksek görsel başarısı ile rekabeti üst düzeyde tutmaya kararlı görünüyor. Oyun içerisinde kazanılan paralar ile karakter geliştirmeye izin veren oyunda gerçek para ile silah da alınabilmekte. Kişiselleştirilebilen silahlar ile harika bir hayatta kalma oyunu olduğunun sinyalini veren oyun, yalnızca telefondan oynanmamakta. PC’den oyunu oynamayı sevenler de oyunu oynayabilecek.

Emülatör Yardımıyla PC Üzerinden Oynayın

Resmi olarak Gameloop Android Emulatör ile anlaşan Activision, bilgisayarda Call of Duty oynayacaklar için emülatör yardımıyla destek sunmakta. Diğer emülatörler hakkında ise herhangi bir sorunun meydana gelip gelmeyeceğini belirtmeyen firma, bu konuda bir açıklama yapmış değil. Kullanıcılar emülatör sayesinde klavye ve mouse ile mobil oyunu oynayabilecek.

Call of Duty’nin Team Deathmatch, Frontline, Domination, Searc and Destroy, Free-for-all ve Hardpoint modlarında kıyasıya bir hayatta kalma mücadelesi verecek olan oyuncular, PUBG gibi taktiksel bir savaş vermemekte. Savaşın bizzat içinde yer alan oyun severler, tek başına veya takım halinde mücadele etmekte. Kısaca Call of Duty Mobile, her harita ve her modu aksiyonla dolu oyun, grafikleri ile de dikkat çekmekte. Oyunun PC’de oynanabilecek olması da ayrıca oyuna olan ilgiyi artırmış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı