Oyun

Call of Duty Modern Warfare’ın Boyutu 200 GB’a Yaklaştı

Infinity Ward’ın geliştirdiği Call of Duty: Modern Wafare’a gelen yaklaşık 30 GB’lık yeni bir güncelleme ile oyunun doysa boyutu kontrolden çıkmaya başladı. Hemen hemen 200 GB’a dayanan oyunun dosya boyutu çoğu oyuncunun kafasında soru işareti oluşturmuş durumda.

İçinde bulunduğumuz haftanın başında Infinity Ward, bir sonraki Call of Duty Modern Warfare güncellemesinin konsollarda yaklaşık 15 GB boş alan isteyeceğini duyurmuştu. Oyuncuların indirmesine açılan CoD: MW patch 1.20 adındaki güncelleme ilk olarak 12 GB’lık bir indirme yapıyor ve ardından oyuncuların oyunu oynayabilmesi için oyun içi 18 GB’lık bir indirme daha yapıyor. Halihazırda dosya boyutu oldukça yüksek olan Call of Duty: Modern Warfare’a gelen bu güncellemeler sonrası bazı oyuncular oldukça rahatsız olmaya başladı.

Call of Duty Modern Warfare'ın Boyutu 200 GB'a Yaklaştı

Son gelen güncellemeleri de indirdikten sonra Call of Duty: Modern Warfare, Playstation 4 ve Xbox One’da 200 GB’a yakın yer kaplamaya başladı. Oyunun PC tarafında da konsollara yakın olan bir boyuta sahip olan oyun, güncellemeyi tek seferde 32 GB olarak indirse de Call of Duty: Modern Warfare’ın depolama alanında kapladığı yer yine de oyuncular tarafından bir sorun olarak nitelendirilmeye başlandı. Tepkilerini Reddit’de Call of Duty: Modern Warfare’ın alt forumunda belirten oyuncuların kimisi olayı şakaya vursa da kimileri de doğrudan oyunun neden bu kadar depolama alanı istediğini geliştiricilere sormuş.

CoD: Modern Warfare’ın dosya boyutu sıkıntı yaratmaya başladı

Oyunculardan gelen Call of Duty: Modern Warfare’ın büyüyen dosya boyutu hakkında bir açıklama henüz Infinity Ward cephesinde bir açıklama gelmedi. Fakat geliştiriciler, CoD: Modern Warfare Sezon 2 güncellemesini indirmeye açarken oyunun dosya boyutunun düşürüleceği için güncelleme dosyasının boyutunun büyük olacağını dile getirmişti. Bu açıklamaları örnek gösteren oyuncular sorunun hala daha devam etmesi sonucu geliştiricilerden bir açıklama bekliyor.

Call of Duty Modern Warfare'ın Boyutu 200 GB'a Yaklaştı

Oyunun dosya boyutu hakkında fikir yürüten bazı oyuncular, Cod: Modern Warfare’ın sadece çevrimiçi oyun olmadığını ve tek oyunculu kısmının da yaklaşık 100 GB’a yakın yer kapladığını belirtti. Çözüm olarak da oyunun tek oyunculu ve çok oyunculu diye ayrılması önerilse de bunun ideal bir çözüm olmadığını savunanlar da var. Bakalım Infinity Ward bu konu hakkında nasıl bir adım atacak hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı