Oyun

Call of Duty Warzone Çok Fazla Oyuncuyu Yasakladı

Çıktığı günden itibaren tüm dünya genelinde sevilen ve çok yüksek sayılarda kullanıcı barındıran Call of Duty Warzone toplam 15 milyon oyuncu sayısı gibi ulaşılması zor bir rekora imza atmıştı. Ancak çıkış yaptığı tarihten itibaren günümüze değin oyun toplam 50.000 civarında oyuncu için yasaklanmış durumda.

Hile Yapmak Yasaklanma Sebebi

PS4, Xbox One ve PC için ücretsiz olarak piyasa sunulan ve online savaş deneyimi yaşatan Call of Duty Warzone iyi bir optimizasyona sahip olması ile piyasa sürüldüğü ilk günden itibaren pek çok kullanıcının dikkatini çeken bir yapım oldu.

Yüksek sistem gereksinimleri istemesine rağmen çoğu güncel platform ile harika bir uyum ile çalışan ve sistemi yormayan yapısı ile aksiyon severlerin beğenisini kazanan oyun günümüzün en kaliteli Battle Royale oyunu olmaya aday. Oyun boyunca en temel amaç kendiniz ya da ekibiniz ile birlikte hayatta kalmayı başarmanız. Harita çeşitleri birbirlerinden farklılıklar gösteriyorlar ve bir noktadan diğer bir noktaya gitmek için gerçekten becerilerinizi kullanmak gerekiyor. Çevresel faktörlerin zor olması ile birlikte sadece düşmanlarınıza karşı değil çevre koşullarına yönelik de mücadele veriyorsunuz.

Oyunun en büyük dikkat çeken noktalarının başında ise her zaman yürümek zorunda kalmayışınız yani farklı araçları da kullanabilmeniz geliyor. Farklı araç ve helikopter kullanımı her ne kadar saldırı sayınızı arttırıyor olsa da sizi daha görünür bir hale getiriyor. Düşman bölgelerine yeteri kadar girmişseniz onların da haritalarında görünerek yapmış olduğunuz hareketler an be an takip edilebiliyor.

Call of Duty Warzone sürekli taktik isteyen ve gerçek kişilere karşı oynandığı için aksiyon severlerin çıkış tarihinden itibaren büyük bir beğeni ile oynadıkları oyunlar arasında yerini alıyor. Ancak firmadan yapılan açıklamada oyunda çok fazla hile yapan kimseler, diğer oyuncuların aldıkları keyfi kaçırdıkları için yasaklanmış durumdalar. 50.000’i bulan sayıları ile oyun hile yapan ya da diğer koşullara uymayan kimselerin oyunda yer almasını istemeyerek, daha eğlenceli bir oyun ortamı sunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı