Oyun

Call of Duty Warzone Kasma Sorunları Çözümü

Ücretsiz olarak piyasa çıkan ve çok kısa süreler içerisinde oyun severlerin beğenisini kazanan Call of Duty: Warzone her ne kadar ücretsiz olarak sevindirse de optimizasyon ve kasma sorunları ile oyuncuların gözünü korkutuyor. Call of Duty: Warzone kasma sorunu çözümü ile birlikte yüksek grafik isteyen bu oyunu daha akıcı ve rahat oynayabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone Kasma Sorunu

Call of Duty: Warzone oyun dünyası için pek çok yeni gelişmeyi beraberinde getirdi. Nvidia’nın Ray Tracing ve Ansel gibi teknolojileri oyunda kullanılmış, bu bakımdan da yeni teknolojiler eski ekran kartlarında çalışması zor bir durum yaratmıştır. Öncelikli olarak ekran kartınız eğer sistem gereksinimlerini karşılıyor ise yüksek akıcılıkta bir performans almak için ekran kartınızı güncelleme işlemi yapmalısınız.

Diğer bir konu ise oyunun tamamen Windows 10’a entegre edilmiş halde piyasaya sunulması. Eski bir Windows sürümü kullanıyorsanız; Windows 8 ya da 7 sürümleri oyunda takılmaları yaşama ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Bu noktadan sonra da ekran kartınıza ve işlemcinize Overlock yaparak performansını çok ciddi oranda arttırabilirsiniz. İşlemciye Overlock işlemi yapmak nispeten daha zor olsa da işlemciler daha dayanıklı olduğu için daha güvenli bir işlemdir. Overlock yapmak için ise basitçe BIOS ayarlarını kullanmanız gerekiyor. Ekran kartı için ise MSI Afterburner tarzı programları kullanabilirsiniz.

Bir diğer performans arttırıcı yöntem ise FPS değerlerinin düşmesine bilgisayarınızda bulunan virüsler neden olabilir. Eğer virüsler bilgisayarınıza sıklıkla bulaşıyorsa, bu durum bilgisayarınızın performansında ciddi düşüşlere neden olacaktır. Bu noktada virüs programı kullanmak yerine bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Çünkü virüs programları da virüslere karşı koruma sağlamalarına rağmen bilgisayarınızın yorulmasına neden olurlar. En iyi virüs programı kullanıcıdır ve güvenli bir şekilde bilgisayarınızı kullanıyorsanız zaten virüsler sizden uzak duracaktır.  Son olarak ise oyunu SDD’ye kurmak muazzam bir hız yakalamanıza neden olacak ve FPS düşüşlerinden kurtulabileceksiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı